موج رسا
معاون پارلمانی رئیس جمهور خبر داد

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان این که صادرات کشور نسبت به واردات پیشه گرفته است، گفت: فضای کسب و کار در کشور از 152 به حدود 103 رسیده است.

کد خبر: ۱۸۱۳۸
تاریخ انتشار: جمعه ۵ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۰

به گزارش موج رسا,  حسینعلی امری معاون پارلمانی رئیس جمهور امروز در سخنرانی خطبه های پیش از نماز جمعه زنجان،با تبریک هفته دولت اظهار کرد: زنجان استانی شهید پرور و ولایی و استانی که به شور و عشق حسینی دردنیا شهره است و اجتماعی که به مناسبت عرض ارادت به امام حسین برگزار می شود به عنوان یکی از بزرگترن اجتماعاتی است که در دنیار مطرح است.

وی افزود: استان زنجان استانی است متشکل از انسان ای معتقد، انقلابی ، متدین و مسئولیت پذیر و استانی که مزین به نام مرجعیت کبری شعیه حضرت آیت الله شبیری زنجانی از مفاخر جهان اسلام و تشیع است از طرف دولت جمهوری اسلامی ایران حامل سلام وپیام رئیس جمهور و دولت تدبیر و امید هستم .

معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: از صبح روز گذشته در برنامه و افتتاحیه های متعددی حضور داشته ام  که برای توسعه اقتصادی استان امید وارکننده است.

امیری با بیان اینکه دولت تدبیرو امید وارد چهارمین سال خدمت خود می شود در سال 92 با شرایط ویژه وسختی امورات کشور را بر عهده گرفت ، افزود: در شرایطی که سایه قطع نامه های ظالمانه در سر دولت سنگینی می کرد، در شرایطی که تهدید به صلح جهانی شده بودیم، در شرایطی که وضعیت اقتصادی کشور نامناسب و نا مطلوب بودو قیمت ارز نسبت به ساعت تغییر پیدا می کرد، تورد حدود 48 در صد مردم را به شدت آزار می داد دولت تدبیر و امید امورات کشور را بر عهده گرفت.

وی با اشاره به اینکه در شرایطی که تحریم های ظالمانه باعث شده بود که کالا به مقصد ایران حمل نشود ، عزت ایرانی به ناحق زیر سوال رفته بود، مبادلات بانکی انجام نمی شود به طوری که وزارت خارجه مجبور شده بودبرای پرداخت حقوق و مزایای کارمندان سفارت خانه های ایران در خارج تز کشور با چمدان پول حمل کند و نقدی حقوق پرداخت کند، افزود: نوسانات اقتصادی در کشور بسیار بالا بود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اینکه در سالهای پیروزی انقلاب اسلامی شاهد اعتصاب بازار نبودیم ، همواره کسبه بازاریان و تجار در سالهای بعد ازپیروزی انقلاب همراه و همدل و هماهنگ با حضرت امام و مراجع تقلید با آرمانها امام بودند، گفت: بازاریان ، کسبه و تجار یکی از پشتوانه های انقلاب اسلامی بودند که مطیع مقام معظم رهبری بودند، تصریح کرد: نوسانات اقتصلادی اواخر سال 91 و اوایل سال 92 به شکلی شد که متاسفانه بازاریان صبرشان لبریز شد که دولت در چنین شرایطی امرات کشور را به عهده گرفت.

امیری خاطرنشان کرد:  دولت در سه سال گذشته با برنامه ریزی هایی که انجام داده است و بر اساس شاخص های رهبری که تعیین کردند و بر اساس اولویت بندی های انجام شده و قول هایی رئیس جمهور در ایام انتخابات داده اند کارکشور در یک مسیر درست و صحیح و علمی و کارشناسی قرار گرفته است.

 

*اقتصاد مقاومتی برنامه استراتژیک برای کشور است

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی به عنوان یک برنامه استراتژیک در نظر رهبری است و دولت به عنوان یکی از مهمترین مسائل اقتصادی پیگیر آن است بحث رونق اقتصادی ، اشتغال، کارآفرینی، سرمایه گزاری ، سرمایه گزاری داخلی و خارجی است ، اظهار کرد: یکی از مهمترین ابراز و زیرساخت ها برای تحقق اقتصاد مقاومتی امنیت است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه با شرایطی که در اطراف کشور وجود داردما از امنیت بسیار خوبی برخوردار هستیم بطوری که آیت الله جوادی عاملی گفته اند: ما با توجه به آتش اطراف ابراهیم وار در داخل کشور از نعمت امنیت برخوردار هستیم، گفت: پس باید قدر امنیت را بدانیم که جزئی از ابزار های تحقق اقتصاد مقاومتی است.

امیری با بیان اینکه اشتغال و اقتصاد مقاومتی با تکیه بر توان و نیروی داخلی محقق می شود، تاکید کرد: مقاوم کردن اقتصاد با تکیه بر نیروی انسانی، سرمایه های مادی و معنوی داخلی به نحوی که اقتصاد کشور مقاوم سازی و معصونیت سازی شود که اگر مشکل اقتصادی پیش آمد، اقتصاد کشور با مشکل مواجه نشود و پایداری خود را حفظ کند.

رونق اقتصادی کشور باید متکی بر توانداخلی باشد

وی با اشاره به اینکه بر اثر تحریم های ظالمانه خیلی از بازرا های نفتی خود را از دست داده ایم در اواخر سال 91 اوایل سال 92 نفت ایران به فروش نمی رسید هیچ کشوری با ایران تجارت نفت انجام نمی داد نفت ها با نفت کش ها روی دریا معلق مانده بودند، افزود: ادراه کشور حد اقل نیاز به درآمد داشت مجبور بودیم تا قبل از سال 91 و اوایل سال 92 تحریم ها را دور بزنیم از یک راه هایی استفاده کنیم که منجر به فساد های مالی شد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان این که صادرات کشور نسبت به واردات پیشه گرفته است، گفت: فضای کسب و کار در کشور 152 بود که به حدود 103 رسیده است.

عصر زنجان،

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها: کسب و کار 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: