موج رسا
شهردار زنجان:

شهردار زنجان گفت: شهرداری زنجان تنها شهرداری است که سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی استان را از درآمد شهرداری در هر ماه پرداخت می کند.

کد خبر: ۱۸۲۶۹
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۰

به گزارش موج رسا, حبیب ملایی یگانه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه شهرداری زنجان با بانک شهر انجام برگزار شده است اما تا کنون این ارتباط به صورت موثر برقرار نشده است.

وی با اشاره به اینکه خدمات بانک شهر با وجود اینکه شهرداری زنجان علاقه مند به ارتباط بوده است تا از ظرفیت های موجود بهره برداری شود اما هنوز در شهر زنجان ارائه نشده است، تصریح کرد: شهرداری آماده همکاری با بانک شهر است.

این مسئول تصریح کرد: با توجه به اقدامات خوب و همکاری بانک شهر در اجرای پروژه های شهری شهرداری زنجان درصدد است تا این ارتباط برقرار شود.

شهردار زنجان با اشاره به اینکه بانک شهر به عنوان بانک تخصصی شهر شهرداری ها می تواند در ایجاد این همکاری پیشگام باشد، ادامه داد: این بانک می تواند پکیجی از اقدامات خود را به شهرداری زنجان ارائه کند تا این ارتباط برقرار شود.

یگانه برضرورت برگزاری جلسه با بانک شهر با شورای اسلامی شهر زنجان تاکید کرد و گفت: در بین شهرداری های کشور،زنجان بیگانه از این ارتباط بوده است.

وی با اشاره به برگزاری هشتمین نمایشگاه کتاب در زنجان گفت: شهرداری سعی کرده است در قالب آماده سازی محیط به برگزاری نمایشگاه کتاب کمک کند.

شهردار زنجان با بیان اینکه علیرغم کاستی های موجود فضای خوبی فراهم شده است، افزود: به دلیل استقرار نمایشگاه کتاب در مرکزیت شهر استقبال مردم را به دنبال داشت.

یگانه با اشاره به اقدامات شهرداری در حوزه کتاب از سوی معاونت فرهنگی شهرداری زنجان، گفت: در حوزه مدیریت شهری و آموزش شهروندی، فرهنگ ایثار و شهادت کتاب های خوبی در استان چاپ شده است.

وی با اشاره به چاپ کتاب تاریخ شهر و شهرداران، گفت:کتاب "داستان ها و افسانه های آشیقی" به عنوان میراث نا ملموس با زحمات حوزه فرهنگی شهرداری زنجان چاپ شده است.

شهردار زنجان تصریح کرد: آموزش شهروندان و فرهنگ شهر نشینی در حوزه کتاب مورد توجه شهرداری است.

یگانه یادآور شد: تفاهم نامه ای با کتابخانه های عمومی استان در راستای گسترش فرهنگ کتابخوانی منعقد شده است که در اتوبوس ها و پارک های سطح شهر ایجاد می شود.

وی با اشاره به تامین کتاب ها در قالب ایستگاه مطالعه از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان، گفت: در پارک بانوان در حال انجام است و در تعداد زیادی از پارک ها انجام می شود.

این مسئول برگزاری نمایشگاه کتاب و کتابخوانی را در ترویج فرهنگ کتابخوانی موثر عنوان کرد و گفت: برگزاری مدوام نمایشگاه کتاب به تقویت محتوایی کتابخانه های شهر و افزایش تعداد کتاب های موجود منجر می شود.

شهردار زنجان با بیان اینکه شهرداری زنجان تنها شهرداری است که سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی استان را از درآمد شهرداری در هر ماه پرداخت می کند، تصریح کرد: خوشبختانه تا کنون این سهم از سوی شهرداری پرداخت شده است.

انتهای پیام/ن

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: شهرداری زنجان 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: