موج رسا
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان خبرداد

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به برداشت توت فرنگی در استان زنجان گفت: امسال براساس برآوردهای انجام شده یک هزار و 200 تن توت فرنگی از اراضی زیر کشت در استان زنجان برداشت میشود.

کد خبر: ۱۸۳۱۲
تاریخ انتشار: شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۵

بهنام اوجاقلو در گفت و گو با خبرنگار موج رسا, محصول توت فرنگی هم اکنون در استان زنجان هم به صورت گلخانه ای و هم در فضای آزاد در حال تولید است به طوری که در حال حاضر 36 واحد گلخانه ای در سطح 10 و نیم هکتار مشغول برداشت توت فرنگی در استان هستند.

وی سطح توت فرنگی فضای آزاد طی سال زراعی جاری در استان زنجان را پنج هکتار اعلام و تصریح کرد: سال گذشته 800 تن توت فرنگی در استان برداشت شد و امسال نیز پیش بینی می شود برداشت این محصول در استان به یک هزار و 200 تن برسد.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه برداشت توت فرنگی امسال در استان زنجان از اردیبهشت ماه آغاز شده و تا اواخر آبان ماه ادامه خواهد داشت، عنوان کرد: در حال حاضر تنها استان برداشت کننده توت فرنگی در کشور هستیم و تولید کنندگان استان هیچ رقیبی در بازار ندارند.

اوجاقلو خاطرنشان کرد: استان های جنوبی کشومان به دلیل افزایش قابل توجه دما در تابستان امکان تولید توت فرنگی گلخانه ای ندارند چرا که برای پایین آوردن دمای گلخانه در چنین شرایطی سیستم های خنک کننده هوا باید به طور مداوم روشن بمانند و این موضوع به جهت هزینه بر بودن گلخانه داران را از تولید توت فرنگی در تابستان منصرف می کند.

این مسئول با اشاره به اینکه استان کردستان با سطح زیر کشت 3 هزار هکتاری توت فرنگی در فضای آزاد از رقبای اصلی تولید کنندگان توت فرنگی در سطح کشور محسوب می شود، عنوان کرد: این استان نیز اردیبهشت ماه و خرداد ماه محصول خود را در بازار عرضه می کند و لذا تولید کنندگان زنجانی هم اکنون توت فرنگی تولیدی خود را بدون رقیب در بازارهای هدف عرضه می کنند.

وی با اشاره به اینکه محصول توت فرنگی در حال حاضر در تمام گلخانه های استان زنجان به روش هیدروپونیک تولید می شود، متذکر شد: افزایش عملکرد، کاهش آلودگی و مصرف بهینه آب از جمله مزایای تولید توت فرنگی به روش هیدروپونیک است.

انتهای پیام/ع

مطالب مرتبط:
برچسب ها: عرضه بدون رقیب 1200 تن توت فرنگی گلخانه ای توسط تولید کنندکان استان زنجان به گزارش مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، محصول توت فرنگی هم اکنون در استان زنجان هم به صورت گلخانه ای و هم در فضای آزاد در حال تولید است به طوری که در حال حاضر 36 واحد گلخانه ای در سطح 10 و نیم هکتار مشغول برداشت توت فرنگی در استان هستند. بهنام اوجاقلو سطح توت فرنگی فضای آزاد طی سال زراعی جاری در استان زنجان را پنج هکتار اعلام و تصریح کرد: سال گذشته 800 تن توت فرنگی در استان برداشت شد و امسال نیز پیش بینی می شود برداشت این محصول در استان به یک هزار و 200 تن برسد. وی با بیان اینکه برداشت توت فرنگی امسال در استان زنجان از اردیبهشت ماه آغاز شده و تا اواخر آبان ماه ادامه خواهد داشت، عنوان کرد: در حال حاضر تنها استان برداشت کننده توت فرنگی در کشور هستیم و تولید کنندگان استان هیچ رقیبی در بازار ندارند. اوجاقلو خاطرنشان کرد: استان های جنوبی کشومان به دلیل افزایش قابل توجه دما در تابستان امکان تولید توت فرنگی گلخانه ای ندارند چرا که برای پایین آوردن دمای گلخانه در چنین شرایطی سیستم های خنک کننده هوا باید به طور مداوم روشن بمانند و این موضوع به جهت هزینه بر بودن گلخانه داران را از تولید توت فرنگی در تابستان منصرف می کند. این مسئول با اشاره به اینکه استان کردستان با سطح زیر کشت 3 هزار هکتاری توت فرنگی در فضای آزاد از رقبای اصلی تولید کنندگان توت فرنگی در سطح کشور محسوب می شود، عنوان کرد: این استان نیز اردیبهشت ماه و خرداد ماه محصول خود را در بازار عرضه می کند و لذا تولید کنندگان زنجانی هم اکنون توت فرنگی تولیدی خود را بدون رقیب در بازارهای هدف عرضه می کنند. وی با اشاره به اینکه محصول توت فرنگی در حال حاضر در تمام گلخانه های استان زنجان به روش هیدروپونیک تولید می شود، متذکر شد: افزایش عملکرد، کاهش آلودگی و مصرف بهینه آب از جمله مزایای تولید توت فرنگی به روش هیدروپونیک است. انتهای پیام/ 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: