موج رسا
با حضور هنرمندان و مسئولان

هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی امروز موزه کارخانه کبریت زنجان آغاز به کار کرد.

کد خبر: ۱۸۳۳۳
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۰

به گزارش موج رسا, هشتمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی بسیج هنرمندان استان زنجان، با حضور 80 هنرمند این رشته از امروز آغاز به کار کرد و قرار است هنرمندان استان به رقابت با یکدیگر بپردازند.

"سیدجواد هاشمی، رئیس سازمان بسیج رسانه استان زنجان در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری این جشنواره در زنجان اظهار داشت: این جشنواره در بخش های نقاشی، کاریکاتور،نگارگری و گرافیک برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه سبک زندگی ایرانی - اسلامی، حقیقت و زیبایی در ساخت هنر، جهاد اقتصادی و حماسه سازندگی از محورهای این همایش است، تصریح کرد: شبکه‌ های اجتماعی فرصت ‌ها و تهدید ها، پاسداران حریم حرم و افشای جنایت ‌های گروهک‌های تکفیری به ویژه داعش از دیگر محورهای این جشنواره محسوب می شود.

وی  کربلا میقات عاشقان، وحدت اسلامی، بیداری اسلامی و مقاومت ملل و بازخوانی ارزش ‌ها و آرمان‌ های انقلاب اسلامی و فرهنگ حجاب و عفاف را از دیگر محورهای این جشنواره عنوان کرد و گفت: بسیج هنرمندان تلاش می کند با اجرای برنامه های مختلف شور و نشاط معنوی هنرمندان را افزایش دهد.

این مسئول با بیان اینکه این جشنواره هر دو سال یکبار برگزار می شود، افزود: برگزاری این جشنواره به صورت حضوری و رقابتی از ویژگی های امسال است.

هاشمی با بیان اینکه در مجموع هر بخش سه آثار برتر برگزیده می شود،افزود:در مجموع 12 هنرمند برگزیده می شوند.

این مسئول برگزاری چنین جشنواره هایی را موجب گردهمایی هنرمندان برای ارائه آثارشان عنوان کرد و گفت: خوشبختانه استقبال خوبی از این جشنواره شده است.

انتهای پیام/ن

مطالب مرتبط:
برچسب ها: هنرهای تجسمی 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: