موج رسا
در آستانه گزارش 100 روزه رئیس جمهور

با توجه به مصاحبه های صورت گرفته به نظر می رسد نظر مسئولان و احزاب زنجانی از عملکرد دولت یازدهم مثبت است.

کد خبر: ۱۸۳۴
تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۳۶

به گزارش موج رسا, حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران سه شنبه 5 آذرماه و به مناسبت یکصدمین روز آغاز به کار دولت تدبیر و امید گزارش عملکرد صدروزه دولت یازدهم را ارائه خواهد کرد.

بنابر این گزارش، حسن روحانی سه شنبه شب پس از اخبار ساعت 21 شبکه یک سیما طی یک گفت و گو تلویزیونی به بیان گزارشی از چهارچوب کلی عملکرد دولت در بخش های مختلف می پردازد.

پس از این گزارش رئیس جمهور، در روزهای آینده گزارش هایی به صورت جزئی و در بخش های مختلف به اطلاع مردم خواهد رسید.

حسن روحانی در ابتدای دوران ریاست جمهوری خود اعلام کرده بود که صدمین روز از آغاز به کار دولتش گزارش هایی را درباره عملکردش به جامعه ارائه دهد و رئیس دفتر رئیس جمهور نیز تاکید کرده بود که این سنت گزارش دهی 100 روزه ادامه پیدا می کند.

برای آگاهی از نظرات برخی فعالان حوزه های مختلف استان زنجان با چند مسئول در این زمینه گفت و گوهایی صورت گرفته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در این زمینه با بیان اینکه انتظارات از دولت یازدهم در طول 100 روز گذشته بخشی از وقت خود را به تعیین وزرا اختصاص داده است، افزود: رای اعتماد مجلس به وزرا موجب شد تا کار دولت آغاز شود.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم خیلی سریع فعالیت های خود را در حوزه های مختلف آغاز کرد، افزود: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، دولت مجبور شد برنامه های اقتصادی را در اولویت کارهای خود قرار دهد.

اسماعیلی با اشاره به اینکه گام های مهمی در این حوزه برداشته شد و برخی از مشکلات نیز حل شده است، افزود: در مجموع عملکرد دولت در این حوزه مطلوب است.

وی با بیان اینکه سر و سامان دادن به اوضاع بازار از دیگر موفقیت های دولت است، افزود: تثبیت و ایجاد آرامش در جامعه حرکتی رو به جلو محسوب می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس مذاکره موفق با گروه 5+1 را از دیگر موفقیت های دولت دانست و افزود: این مذاکرات نیز گامی رو به جلو از سوی دولت محسوب می شودو.

وی گفت: امیدواریم دولت با اقدامات انجام شده و همکاری با سایر مسئولان از جمله مجلس شورای اسلامی موفقیت های بیشتری کسب کند.

 

img17480243_400

 

امام جمعه موقت زنجان نیز مذاکرات را از موفقیت های دولت عنوان کرد و گفت: ‌مطابق وعده های دولت در 100 روز اول فعالیت های دولت یازدهم مشکلات جامعه حل شده است.

منصور فرجی با بیان اینکه بیشتر مشکلات ایران ناشی از تحریم ها است، افزود: بلوکه کردن پول های نفت و بانک ها از دیگر مشکلات محسوب می شود.

وی با بیان اینکه تحریم ها دلاری و قطعات یدکی محدودیت های جدی را برای ایران به وجود آورده است، افزود: کاهش تحریم ها می تواند آثار مثبتی در جامعه ایجاد کند.

امام جمعه موقت زنجان پذیرش حق غنی سازی ملت ایران را در انرژی هسته ای از موفقیت های دولت عنوان کرد و گفت: گام نخست برای برداشتن تحریم ها برداشته شده است.

وی عمل به سایر تعهدات را نیز از خواسته های مردم دانست و افزود: با چنین اقداماتی به نظر می رسد موفقیت های بیشتری در انتظار کشور است.

حجت الاسلام فرجی یادآدور شد: دولت می تواند به نیازهای کشور توجه کرده و مشکلات را حل کند.

وی با بیان اینکه ایران به دلیل استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای نیازی به غنی سازی بیشتر از پنج درصد ندارد، افزود: ایران می تواند به راحتی به تعهدات خود عمل کند.

این مسئول، سیاست خارجی دولت را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: برگشت ثبات به بازار از دیگر اقدامات انجام شده است.

 

فرجی

 

رئیس سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه های استان زنجان نیز با بیان اینکه گزارش 100 روزه اقدامات دولت امشب از سوی رئیس جمهور ارائه می شود، افزود: انتظار می رود دولت در خصوص وضعیت اقتصادی کشور با مردم صحبت کند.

عباس بابایی با بیان اینکه امشب منتظر ارائه گزارش رئیس جمهور هستیم، افزود: امیدواریم رئیس جمهور برای حل مشکلات کشور برنامه های مطلوبی داشته باشد.

وی با بیان اینکه در چند ماه اخیر وضعیت کشور تغییر چندانی نداشته است، افزود: امیدواریم برنامه های رئیس جمهور حاوی برنامه ریزی مشخص برای حل مشکلات اقتصادی باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: از رئیس جمهور انتظار می رود برای تحقق وعده های انتخاباتی خود نیز برنامه ریزی داشته باشد.

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی همچنان به وقت خود باقی است، افزود: منتظر برنامه های رئیس جمهور در این زمینه هستیم.

 

عباس بابایی

 

پایان خبر//

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: