موج رسا
در آستانه گزارش 100 روزه رئیس جمهور

بهبود ارتباط خارجی پیامد برنامه های رئیس جمهور است.

کد خبر: ۱۸۳۷
تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۳۵

به گزارش موج رسا, دولت به مردم قول داده تا در پایان 100 روز اول گزارشی از اقدامات انجام شده و وضعیت موجود کشور ارائه دهد.  امروز (سه شنبه پنجم آذرماه) دولت تدبیر و امید  از طریق رسانه ملی با مردم صحبت می کند.

 روحانی از همان ابتدای آغاز به کار دولت اعلام کرد که در 100 روز اول گزارش وضعیت اقتصادی کشور را به مردم ارائه خواهم داد.  این روزها مردم بیشتر از هر چیزی منتظر گزارش روحانی هستند و می خواهند بدانند که دولت یازدهم با کلید تدبیر و امید چه کاری را برای بازکردن قفل مشکلات اقتصادی و سیاسی انجام داده است.  به همین منظور خبرنگار ما به سراغ مردم رفت تا جویای تحلیل ‌شان از عملکرد 100 روزه دولت شود، در ادامه دیدگاه مردم درباره وضعیت فعلی جامعه و انتظارات‌ شان از دولت تدبیر و امید را می خوانید.    یک کارمند زنجانی با بیان اینکه دولت توانست در این 100 روز به برخی وعده های خود جامعه عمل بپوشاند، افزود: به نظر می رسد مردم نیز از این وضعیت راضی هستند.

وی افزود: وضعیت معیشتی مردم نسبت به گذشته فرقی نکرده است و گرانی ها به مردم فشار وارد می کند.  این کارمند دولتی با بیان اینکه حل مشکلات معیشتی مردم از خواسته ها و انتظارات بود، افزود: به وضعیت کارمندان دولت نیز توجه ویژه شود.

یک شهروند زنجانی نیز با اعلام رضایت از مذاکرات 5+1 افزود: مذاکرات به خوبی پیش رفت.

نرگس محمدی با بیان اینکه ایجاد ثبات و آرامش در کشور از موفقیت های تیم مذاکره کننده محسوب می شود، افزود: با وجود مشکلات اقتصادی مردم امیدوار به آینده هستند.

وی از دولت خواست که هیچ وقت به مردم دروغ نگوید و درباره بد و خوب کشور واقعیت را با مردم در میان بگذارند.

 وی با مثبت ارزیابی کردن مذاکرات 5+1 گفت: مردم امیدوار به حل مشکلات هستند.

یک مغازه دار زنجانی نیز سیاست خارجی دولت را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: وضعیت اقتصادی تغییرات بسیاری در کشور با روی کار آمدن دولت آقای روحانی ایجاد شده است.   این فعال بازاری به توافق هسته ای در مذاکرات ژنو اشاره و تصریح کرد: این مذاکرات موجب بهبود روابط اقتصادی کشور با سایر کشورها خواهد شد و در پی ایجاد این روابط رونق به اقتصاد کشور بازخواهد گشت.

سرداری از دولت درخواست کرد تا بستر امنیت اقتصادی را در کشور فراهم کند.

وی گفت: با چنین اقداماتی فعالان اقتصادی برای مبادلات تجاری و بازرگانی خود از نظر ارزی و ریالی احساس امنیت خواهند کرد.  یک دانشجوی کارشناسی ارشد نیز  ثبات نرخ ارز را از اقدامات مثبت دولت یازدهم در 100 روز نخست برشمرد و گفت: دولت بخوبی توانست بازار ارز را مدیریت کند.

وی ایجاد امید در جامعه را از دستاوردهای دولت دانست و افزود: باید علاوه بر ایجاد امید در مردم به وضعیت معیشتی و اقتصادی آنان نیز توجه شود.

سرداری گفت:جلوگیری از گران شدن اقلام مواد غذایی شاید یکی از مهمترین اقداماتی است که دولت در این مدت انجام داد. وی معتقد است دولت ترمز گرانی کالای اساسی را در جامعه کشیده است که به نظر می تواند ادامه دهد.

خان احمدلو  بانوی خانه دار زنجانی نیز با بیان اینکه تغییرات مالی زیادی در کشور انجام شده است، خاطرنشان کرد: با کاهش نرخ دلار ‌ارزش پول ملی تقویت می شود.  این شهروند با ابراز امیدواری از وضعیت کشور در ماه‌ های آتی گفت: الان وضعیت چندان خوب نیست باید دید برنامه های دولت در این زمینه چگونه پیش می رود.  وی از دولت خواست تا برای رفع مشکلات کشور فقط به لغو تحریم‌ ها تکیه نکند و از توانمندی های داخلی برای رفع مشکلات کمک بگیرد.

موج رسا امیدوار است این گزارش بخشی از خواسته های مردم را از دولت بیان کرده باشد.

پایان خبر//

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: