موج رسا
مدیرکل حفظ آثار استان زنجان:

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان زنجان از آغاز تهیه زندگینامه شهدای روحانی استان زنجان در سال جاری از سوی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان زنجان خبر داد

کد خبر: ۱۸۳۷۷
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۰

علی مهدیخانی امروز در گفت و گو با خبرنگار  موج رسا, با گرامیداشت هفته دفاع مقدس بر ضرورت تمرکززدائی از برنامه های هفته دفاع مقدس تاکید کرد و اظهار داشت: اجرای برنامه های این هفته از استانی به شهرستانی و روستایی امکانپذیر است.

وی با اشاره به اینکه تنوع بخشی به برنامه های هفته دفاع مقدس ضروری است، تصریح کرد: باید برنامه های امسال مکمل برنامه های سال آینده باشد و نباید هر سال منفعل بوده و برنامه های تکراری برگزار شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان زنجان گفت: ورود دستگاه های اجرایی در برنامه های هفته دفاع مقدس باید همراه با تنوع بخشی و هدفمند در دو بخش شکلی و محتوایی باشد.

مهدیخانی ادامه داد :اگر بناست هر سال هفته دفاع مقدس به نحو مطلوبی گرامیداشته شود باید برنامه هایی آغاز شود که در سال آینده به دنبال تکمیل آن برنامه باشیم.

وی از آغاز تهیه زندگینامه شهدای روحانی استان زنجان در سال جاری از سوی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان زنجان خبر داد و گفت:این برنامه با همکاری  بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اجرایی می شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان زنجان با گلایه از عدم توجه به تولید محتوا در زمینه دوران دفاع مقدس، ادامه داد: باید در این زمینه از دستگاه های اجرایی استان مطالبه گر باشیم.

مهدیخانی با اشاره به اینکه باید بدانیم در زمینه تبیین اهمیت دوران دفاع مقدس در کجا هستیم و به کجا می رویم، بیان داشت: نقشه جامعی در این زمینه وجود ندارد.

وی ادامه داد: متاسفانه در برنامه های هفته دفاع مقدس برخی دستگاه های اجرایی تنها به برنامه های ابلاغی مرکز توجه می کنند و هیچ تنوعی در برنامه های خود ندارند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان زنجان شعار امسال برنامه‌ های هفته دفاع مقدس را «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» و «ما آماده‌ایم» عنوان کرد و افزود: این شعار بر اساس شرایط منطقه و جهان انتخاب شده است.

مهدیخانی با اشاره به برنامه ‌های پیش‌ بینی شده هفته دفاع مقدس، گفت:بازنمایی یکی از عملیات های دوران دفاع مقدس، تشریح نقش فرماندهان دفاع مقدس و واکاوی علت دشمنی استکبار و پاسخگویی به شبهات از برنامه های این هفته است.

وی از برگزاری مراسم تجلیل از خانواده شهیدان، ایثارگران و فخرآفرینان استان زنجان در هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت :غبارروبی مزار شهدا و همچنین استفاده از ظرفیت روحانیون در تبیین اهداف دفاع مقدس از دیگر برنامه‌ های این هفته است.

مهدیخانی از برگزاری رژه نیروهای مسلح در استان با مسؤولیت ارتش خبر داد و گفت: افتتاح یادمان‌ های شهدای گمنام و آغاز عملیات اجرایی از دیگر برنامه ها محسوب می شود.

انتهای پیام/ن

مطالب مرتبط:
برچسب ها: شهدای روحانی 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: