موج رسا
امام جمعه زنجان:

امام جمعه زنجان با اشاره به حادثه منا گفت: عربستان با پول‌های کثیف خود زبان بسیاری از دولت‌ها را در برابر حوادث منا بسته است.

کد خبر: ۱۸۴۰۶
تاریخ انتشار: جمعه ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۰

به گزارش موج رسا, آیت الله علی خاتمی امروز در سخنرانی خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به فاجعه منا اظهار کرد: دلهای خانواده‌های شهدای منا و در راس آنها مقام معظم رهبری داغدار است که در این حادثه نزدیک به 5 هزار شهید ایرانی با لبان تشنه جان دادند.

وی تصریح کرد: در این حادثه بسیاری زیر پا ماندند و یک عده نیز زنده بودند و خائنین حرمین خود را خادم عنوان می کنند این افراد را زنده زنده در داخل کانترها جمع کردند و بسیاری نیز به دلیل بی‌توجهی شهید شدند.

امام جمعه زنجان بیان کرد: لعنت خداوند برکسانی که با پول سعودی‌ها در برابر این جنایات بزرگ لال شده و خاموش اختیار کردند.

وی با اشاره به اینکه بعد از سخنرانی نهیف مقام معظم رهبری بسیاری از حجاج ایرانی نیز دفن شده بودند اجازه شناسایی داده شد، گفت: ایران تنها کشوری بود که در برابر این جنایت بزرگ اعتراض کردند.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه 7 هزار حجاج در این حادثه مظلومانه به شهادت رسیدند، افزود: فقط از ایران صدای اعراض بلند شد و عظمت و برکت ولایت فقیه و سخنرانی شجاعانه ایشان لزره بر اندام آل سعود انداخت و بعد از آن پیکر شهدای ایرانی‌ها تحویل داده شد.

وی ابراز کرد: علمای دیگر کشورهای مسلمان نیز در برابر این حادثه تنها به گریه کردن اکتفا کردند و 7 هزار نفر شهید شدند و بسیار از کشورهای مسلمانتنها در برابر این حادثه گرفتن زانوی غم را اختیار کردند.

امام جمعه زنجان افزود: با پول دهان بسیاری را در برابر این حادثه بستند و اینجا عظمت و قدرت ولی فقیه ، شجاعت و بیش سیاسی مقام معظم رهبری مطرح شد.

وی افزود: عربسان حاضر به تحویل پیکر شهدا را نداشتند ولی با واکنش شدید ایران مواجه شدند و اقدام به شناسایی شهدای ایران کردند.

آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه در سال گذشته از کسی هیچ اعتراضی دیده نشد، بیان کرد: امسال نیز مردم ایران همانند سال گذشته فریاد اعراض خود و براعت خود را از آل سعود اعلام می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری نباید فاجعه منا از یادها برود، گفت: باید ابعاد منا توسط هیئت عالی رتبه در دنیا مورد بررسی قرار گیرد.

امام جمعه زنجان با اشاره به برگزاری مراسم دعای عرفه در استان زنجان گفت: باید امسال این مراسم با شکوه بیشتری در استان زنجان برگزار شود.

وی به حمله دو هواپیما به برج‌های دوقلو در آمریکا در سال 2001 اشاره کرد و گفت: آمریکایی‌ها اجازه تحقیق در این حادثه را به کسی نمی‌دهد چرا که این حادثه توسط عربستان اتفاق افتاد و خود به نظر می‌رسد خود آمریکایی‌ها نیز در این عملیات دست داشتند.

انتهای پیام/ع

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: