موج رسا
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان خبر داد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه سند درمان استان تدوین شده است، گفت: در این سند مواردی همچون افزایش تعداد تخت‌های بیمارستانی، ایجاد مراکز درمانی و نیز پیش بینی نیازهای ده ساله بخش درمان پیش بینی شده است.

کد خبر: ۱۸۵۳۷
تاریخ انتشار: شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۹

علیرضا بیگلری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا, در زنجان با اشاره به عملیات اجرایی برای توسعه بیمارستان ولیعصر زنجان اظهار داشت: با اجرایی شدن فاز یک عملیات عمرانی افزایش 480 تخت به مجموعه بیمارستان ولیعصر در طی قرارداد 36 ماهه اضافه می شود و نقشه فاز یک بیمارستان ولیعصر به اتمام رسیده است که هم اکنون بازبینی فاز یک نقشه‌ها در حال اجرا است.

وی اصلاح سیستم تهویه مطبوع سرویس های بهداشتی بیمارستان ولیعصر را از جمله مواردی دانست که نارضایتی مراجعه کنندگان را بدنبال داشت و خاطرنشان کرد: تمامی سرویس های بهداشتی بیمارستان ولیعصر اصلاح شده است و دیگر بوی نامطبوع را در این بیمارستان نداریم.

* بخش آی سی یو با اختصاص 20 تخت جدید در بیمارستان ولیعصر راه اندازی شده است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به اضافه شدن بخش‌های آی سی یو و نیز اصلاح اورژانس بیمارستان ولیعصر عنوان کرد: بخش آی سی یو با اختصاص 20 تخت جدید در بیمارستان ولیعصر راه اندازی شده است و در حال حاضر اصلاح بخش اورژانس بیمارستان ولیعصر در دستور کار قرار دارد
وی با اشاره به حجم بالای کار بلوک بیمارستان موسوی عنوان کرد: در بیمارستان ولیعصر تعدادی اتاق عمل خالی داریم که برای استفاده از این فضاها و نیز کاهش حجم مراجعات به بلوک زایمان بیمارستان موسوی ، راه‌اندازی بلوک زایمان در این بیمارستان در حال انجام است
بیگلری درپاسخ به مشکل نبود صندلی برای همراهان بیمار در بیمارستان ولیعصر، عنوان کرد: اختصاص صندلی برای همراهان بیمار ضروری است اما اعتبارات لازم برای انجام اینکار در بیمارستان ولیعصر وجود ندارد.

* تعداد نیم تخت برای یک هزار نفر جمعیت
وی با بیان اینکه در کشور ژاپن تعداد تخت به ازای هر یک هزار نفر جمعیت 13 تخت است، گفت: در ایران این میزان 1.6 تخت برای هر یک هزار نفر جمعیت است که برای جمعیت استان این میزان 1.3 دهم است که با حضور بیماران از شهرهای استان‌های مجاور این میزان به نیم تخت برای یک هزار نفر جمعیت کاهش پیدا می کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان عنوان کرد: با این میزان تخت باید کادر درمانی خدمات خود را به این تعداد جمعیت ارائه دهد که این امر فرسودگی شغلی کادر درمانی را بدنبال دارد.
وی با بیان اینکه تعداد تخت های موجود در اتاق‌های ولیعصر امکان ارائه اختصاص فضا برای همراه بیمار را با محدودیت مواجه کرده است، گفت: یکی از علل مشکلات درمان ما در بخش درمان کمبود تخت های بیمارستانی است که این معضل اداره کردن بخش درمان را بسیار با مشکل مواجه کرده است.
بیگلری با تصریح اینکه در کنار کمبود تخت با کمبود پرسنل درمانی مواجه هستیم، گفت: کمبود نیروی انسانی باعث شده است تا فشارمضاعفی بر نیروهای موجود در این بخش ها وارد شود و بدلیل فشار کاری که به کادر درمانی وارد می شود بسیاری از پرستاران امروزه دیگر کار نمی‌کنند.

* سرانه درمان در کشور بسیار پایین در نظر گرفته می‌شود
وی عنوان کرد: وقتی شرایط به درستی ایجاد نشده است و سرانه درمان در کشور بسیار پایین در نظر گرفته شود با نیازهای بسیاری در این بخش مواجه می شویم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان ابراز کرد: قوانین کار ما غلط است و در بسیاری از کشورهای دنیا فضای رقابتی که درمحیط کار وجود دارد سبب موفقیت این کشورها و تبادل نیروی کار شده است اما در کشور ما با توجه به کمبود نیروی کار در بخش درمان و بالا بودن ساعات کاری این نیروها با عدم کیفیت و رضایت مندی مراجعه کنندگان از خدمات مواجه می‌شویم.
انتهای پیام/ک

مطالب مرتبط:
برچسب ها: سند درمان 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: