موج رسا
استاندار زنجان:

استاندار زنجان با بیان اینکه افزایش میران کشف مواد مخدر به منزله افزایش شیوع اعتیاد و مصرف مواد مخدر در استان زنجان نیست،گفت: قرارگیری زنجان در محور ترانزیتی سبب بالابودن و افزایش میزان کشف مواد مخدر است.

کد خبر: ۱۸۶۸۵
تاریخ انتشار: دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۱

به گزارش موج رسا,  اسدالله درویش‌امیری شامگاه دیروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان اظهار داشت: برای مقابله با پدیده اعتیاد در جامعه تعامل و عزم جدی در بین مسئولان کشور و استان زنجان وجود دارد و باید  اقدامات جدی برای مقابله با این آسیب اجتماعی مورد بررسی قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه افزایش میزان کشفیات مواد مخدر در استان به دلیل قرارگیری زنجان در محور ترانزیتی است، تصریح کرد: بالا بودن این کشفیات نشان از افزایش شیوع مواد مخدر در زنجان نیست و بلکه بدلیل اینکه زنجان در مسیر حمل و نقل شمال شرق و اروپا قرار دارد است

استاندار زنجان ارائه آموزش و فرهنگ سازی در بین خانواده ها را ضروری دانست و گفت: پایین بودن میزان شیوع اعتیاد در زنجان نشاندهنده مطلوب و اثربخش بودن آموزش‌های ارائه شده است.

وی با اشاره به لزوم تغییر نگرش خانواده در برخورد با فرد معتاد افزود: برخی از خانواده ها داشتن فرزند معتاد را بسیار بدتر از داشتن فرزند دزد می دانند این درحالی است که باید به فرد معتاد نه به عنوان یک بزهکار بلکه به عنوان یک بیمار نگاه شود.

درویش‌امیری گفت: فرمانداران باید در مقابله با کاشت شاه‌دانه و گراس با جدیت وارد شده و از ارائه برق و آب و غیره به مزارع کاشت این دو محصول جلوگیری کنند.

وی زنجان را از جمله استانهای پاک کشور در زمینه شیوع اعتیاد دانست و خاطرنشان کرد: فضای فرهنگی، اعتقادی، مذهبی که در بین مردم زنجان وجود دارد باعث آرامش فکری مردم شده و ما کمتر شاهد درگیری افراد در معضل اعتیاد هستیم.

استاندار زنجان اراده کشور ایران را در مبارزه با این معضل شوم بسیار جدی دانست و گفت: برای مبارزه با اعتیاد شهدای زیادی تقدیم شده است وخوشبختانه عزم جدی و اتفاق نظر برای مقابله با این بلای خانمانسوز در بین مسئولان وجود دارد.

وی ایجاد اشتغال برای معتادان بهبود یافته را ضروری دانست و گفت: لازم است پس از ترک این افراد مراکزی برای کارآفرینی و اشتغال این افراد وجود داشته باشد.

انتهای پیام/ک

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: مواد مخدر 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: