موج رسا
مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان:

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان گفت:همایش راهوران محله و سفیران ایمنی با حضور مسسئولان در زنجان برگزارمی شود.

کد خبر: ۱۸۷۴۵
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۸

ایرج دست نشان در گفت و گو با خبرنگار موج رسا,  اظهار داشت:همایش یک روزه راهوران محله(دهیاران) وسفیران ایمنی با هدف ارتقاء سطح فرهنگ عمومی ترافیک و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در مسیرهای روستایی وبه مناسبت هفته ناجا با مشارکت نیروی انتظامی استان،پلیس راه و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای  در این محل  این اداره کل برگزار  می شود.

وی با بیان اینکه این همایش با محوریت تعامل با پلیس راه وبا دعوت از  نمایندگان مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استان برگزار می شود، افزود: دهیاران به عنوان سفیران حوزه ایمنی در محل زندگی خویش هستند.

این مسئول خاطرنشان کرد: دهیاران ضمن ایفای نقش در حوزه ایمنی نسبت به برقراری امنیت و آرامش در راههای روستایی تلاش وافری از خود نشان داده اند.
وی با تأکید بر همکاری مستمر دهیاران به عنوان راهوران محله اظهارداشت: با فرهنگ‌سازی مناسب، اطلاع‌رسانی دقیق و  ارائه آموزش‌های لازم و استفاده از ظرفیت‌های تمام دستگاه‌ها، می‌توان جلوی مرگ و میر ناشی از تصادفات رانندگی را کاهش داد.

وی گفت: در روستاها نیز نقش دهیاران و شوراهای اسلامی در  راستای آموزش قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی  به روستاییان می‌تواند باعث کاهش تصادفات شود.
دست نشان تصریح کرد: برای کاهش آمار تلفات تصادفات جاده ای و رسیدن به نقطه ایده‌آل و مطلوب ضرورت بحث آموزش و فرهنگ‌سازی در زمینه شاخص‌های مختلف ترافیکی و نقش مردم و شهروندان همگام با دستگاه‌های متولی و پلیس راه جدی است.

انتهای پیام/ن

مطالب مرتبط:
برچسب ها: راهور 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: