موج رسا
فرمانده انتظامی استان زنجان:

فرمانده انتظامی استان زنجان با تاکید بر پیروی از ولایت امر مسلمین و فتوای ایشان مبنی بر حرام بودن قمه ‌زنی، گفت: با افرادی که بخواهند با اعمال خود عزاداری برای امام حسین (ع) را با اقدامات نامناسب و به دور از شانی همچون قمه ‌زنی زیر سوال ببرند به شدت برخورد خواهیم کرد.

کد خبر: ۱۸۷۵۳
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۵

به گزارش موج رسا,سردار علیرضا صالحی شامگاه چهارشنبه در دومین همایش پرچمداران بصیرت با بیان اینکه نیروی انتظامی ضمن گرامیداشت حماسه عظیم و باشکوه الهی عاشورا، اعتقاد دارد که حرکت ‌های عاشورایی باید بیانگر و تقویت ‌کننده پیام جهاد، ایثار، شهادت و ترجمان اسلام ناب محمدی (ص) باشد، اظهار کرد: یکی از اقدامات قابل توجه پلیس در نظم‌ بخشی به هیئت ‌های عزاداری و برگزاری هر چه باشکوه ‌تر سوگواری‌ها، انتخاب افراد واجدالشرایط از درون خود هیئت‌ های مذهبی به عنوان همیاران محرم است.

وی با تاکید بر اینکه امنیت موجود حاصل وجود فرهنگ عاشورایی است، افزود: یکی از مصادیق فرهنگ عاشورایی، عزاداری پرشور مردم استان در ایام محرم است که بازتاب جهانی پیدا کرده است.
فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه نیروی انتظامی با کمال افتخار در راستای تأمین نظم و امنیت و خدمتگزاری به مردم قدرشناس و ولایی با مشارکت و همراهی قاطبه عزاداران انجام وظیفه خواهد کرد، بیان کرد: ماموران انتظامی و راهنمایی و رانندگی با تلاش بی‌وقفه و همکاری مردم و اعضای هیئت‌ های مذهبی کوشش خواهند کرد با برقراری نظم و امنیت و سهولت در تردد خودروها، بر شکوه و عظمت مراسم عزاداری بیافزایند.
صالحی با بیان اینکه خدمت در راه امام حسین (ع) خدمت عاشقانه است، اظهار داشت: تکریم عزاداران حسینی اولویت نخست نیروهای انتظامی زنجان است.
وی بر اتخاذ تمهیدات ویژه ترافیکی برای حرکت دسته ها تاکید کرد و گفت: یکی از اقدامات قابل توجه پلیس در نظم ‌بخشی به هیئت ‌های عزاداری و برگزاری هر چه باشکو ه‌تر سوگواری‌ها، انتخاب افراد واجدالشرایط از درون خود هیئت‌ های مذهبی به عنوان همیاران محرم است.
فرمانده انتظامی استان زنجان اصلی ‌ترین وظیفه پلیس را امر به معروف و نهی از منکر دانست و خاطرنشان‌ کرد: اقدامات این نیرو بر این اساس بنا شده است و هدف از اجرای همه این برنامه ‌ها همین موضوع بوده و خواهد بود.
انتهای پیام/پ

مطالب مرتبط:
برچسب ها: قمه زنی 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: