موج رسا
نماینده ولی فقیه در استان زنجان:

نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: جهاد کبیر یعنی به دشمن  هیچ گاه اعتماد نکرده و دشمنی آنان فراموش نشود.

کد خبر: ۱۸۷۷۸
تاریخ انتشار: جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۰

به گزارش موج رسا, آیت‎الله شیخ علی خاتمی در خطبه‎های نماز جمعه این هفته با اشاره به مناسبتهای پیش رو اظهار داشت: 9 مهر روز همبستگی و همدردی با کودکان و نوجوانان فلسطینی است، که  12 سال پیش در چنین روزی  نوجوان فلسطینی به نام محمد توسط دژخیمان رژیم صهیونیستی در حالی که  کنار پدرش،پناه گرفته بود به شهادت رسید.

وی تصریح کرد: هر سال یک هزار و 500 نفر از مردم فلسطین توسط نیروهای رژیم صهیونیستی دستگیر می‎شوند و طبق گزارش سازمان‎های حقوق بشر 85 درصد این افراد تحت شکنجه قرار می‎گیرند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به نام گذاری روز دوشنبه، 12 مهر به هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر و آغاز ماه محرم‏الحرام است،ابراز کرد: در روز دوم محرم کاروان حضرت امام حسین(ع) وارد سرزمین کربلا شد.

خطیب نماز جمعه زنجان افزود: وقتی امام به سرزمین کربلا رسید مرکب حضرت حرکت نکرد و امام که آگاه به مسائل بودند، از اهالی در خصوص نام این سرزمین پرسیدند که در نهایت نام کرب بلا یعنی دشت بلا اعلام شد وامام حسین (ع) با شنیدن این جمله گفتند "پناه می‎برم به خدا از دشت بلا و به اصحاب خود اشاره کردند که بارها را بگشایند.

وی با اشاره به نام گذاری شهر زنجان به نام شهر شور و شعور حسینی ، تصریح کرد: : عزاداری‎ها صادقانه و خالصانه مردم زنجان سبب شده تا این شهر به عنوان پایتخت شو ر شعور حسینی انتخاب شود  وشیوه عزاداری مردم زنجان الگوی کشور بوده که کمترین حاشیه مراسم‎های عزاداری را دارد.

آیت الله خاتمی بیان اینکه از اول محرم اعلان عزا شروع می‌شود، گفت: افراط و تفریط در این زمینه ضرورتی ندارد و در گذشته نیز از اول محرم اعلان عزا شروع می‌شد که در این زمینه باید از همکاری خوب هئیت های عزاداری تشکر کرد.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان افزود: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند ما هئیت سکولار نداریم و باید جریانهای مذهبی در روند حرکت‌های سیاسی کشور حضور داشته باشند و این گونه نیست که گاها بعضی از هئیت‎ها بگویند سیاسی صحبت نکنید در حالی که روضه و زیارت عاشورا سیاسی و حرکت امام حسین نیز حرکتی سیاسی و برای برپایی حکومت اسلامی بوده است.

وی 13 مهر را سالروز تبعید معمار کبیر انقلاب اسلامی در سال 57 از عراق به پاریس اعلام کرد و خاطرنشان کرد: حزب بعث عراق شرط کرد که اما اعلامیه ندهد،اما امام قبول نکرد و به پاریس تبعید شدند که این سفر مقدمه پیروزی انقلاب اسلامی شد.

خطیب جمعه زنجان دیگر مناسبت این هفته را روز نیروی انتظامی دانست و عنوان کرد: صحت و امنیت دو نعمت بزرگ هستند که در کشور ما بواسطه فعالیت نیروهای نظامی ممکن شده است که این در حالی است که کشورهای منطقه ما درگیر جنگ هستند ایران از امنیت کامل برخوردار است.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه 10 مهر روز جهانی سالمندان است، خاطرنشان کرد: اسلام تاکید ویژه بر احترام بر سالمندان دارد و این مرحله نیز مرحله ای از زندگی ما انسانها است که زندگی همیشه یکنواخت نبوده و در گذر است و پیامبر گرامی اسلام در خصوص احترام به بزرگترها فرموده‎اند که به بزرگترها احترام کرده و از تجربیات آنان برای انتخاب راه درست استفاده کنید.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: جهاد کبیر راهبردی‎ترین اقدام برای حفظ انقلاب و ثبات نظام اسلامی، است که به دشمن اعتماد نکنیم و دشمنی دشمنان فراموش نشود چرا که  بنا به فرموده امیر المومنین (ع) "انسان مبارز و مجاهد باید همیشه بیدار باشد اگر غفلت کند دشمن نخوابیده است و نباید از توطئه دشمن غافل شد".

آیت الله خاتمی هدف آمریکا را نابودی کامل ایران دانست و مطرح کرد: وزیر جنگ آمریکا رسما اعلام می‏کند که ایران باید از نقشه جغرافیا پاک شود و از 28 مرداد سال 32، تا کنون ثبات قول و مردی و مردانگی در برنامه‎های امریکا دیده نشده است.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه آمریکا تنها به منافع خود فکر می‎کند، ابراز کرد:آمریکا همواره خود را تافته جدا بافته دانسته و این استکبارتنها منافع خود را در نظر می‎گیرد در حالی که یکی از ویژگی‎های دین اسلام استکبار ستیزی است.

انتهای پیام/ک

مطالب مرتبط:
برچسب ها: نماز جمعه 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: