موج رسا
حجت الاسلام رحیمی:

امام جمعه ابهر در خطبه های نماز جمعه با بیان اینکه تحکیم و استواری امنیت ملی، به تقویت نیروی انتظامی وابسته است تاکید کرد: هرگونه تضعیفی که متوجه نیروی انتظامی بشود بر امنیت ملی تاثیر سوء می گذارد و بشریت همیشه از کابوس وحشتناک ظلم و تجاوز و تهدید زجر می کشد.

کد خبر: ۱۸۷۸۰
تاریخ انتشار: جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۱

به گزارش موج رسا, به نقل از ابهر۲۴ حجت الاسلام رحیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر ابهر اظهار کرد: چون در آستانه دهه عاشورا و ماه محرم قرار گرفته ایم. یکی از سنت های توصیه شده احیای شعائر دینی است. و بزرگداشت دهه محرم و امثال آن از ایام الله است.

وی در ادامه اضافه کرد: هیچ عملی به اندازه برپایی عزاداری برای امام حسین(ع) در حفظ دین از انحراف و از هجوم بی امان دشمنان اسلام برای نابودی دین و همچنین توسعه فرهنگ دینی موثر نبوده و نیست. قدرت سازندگی و آثار یک عزاداری صحیح و منطبق با هدف اصلی قیام سید الشهداء به قدری زیاد است. که اگر عزاداران حسینی از این وسیله بسیار قدرتمند استفاده لازم و صحیح می کردند. و مانع نفوذ این همه آفات در آن می شدند.

امام جمعه شهر ابهر افزود: جامعه اسلامی و جهان اسلام وضعیتی کاملا متفاوت با آنچه امروز دچار آن است داشت. اگر پیام عاشورا جدی گرفته می شد. و مسیر عزاداری ها و سوگواری ها به سمتی که معصومین خواسته بودند. هدایت می شد. پس از گذشت این همه ایام از انقلاب با شکوه اسلامی، شاهد این همه مظاهر زشت و تاسف بر انگیز فساد، فقر، تبعیض و عقب ماندگی نبودیم.

خطیب جمعه ابهر با بیان اینکه اگر به فلسفه عاشورا دقت می شد امروز جامعه بشری وضعیت بسیار خوبی داشت افزود: اگر حکمت عاشورا تبیین می شد دیگر شیعه انگلیسی و سنی تکفیری وجود نداشت و اگر به فلسفه عاشورا دقت می کردیم امروزه این همه خرافات رشد نمی کرد.

حجت الاسلام رحیمی با اشاره به هفته ناجا تصریح کرد: مسئله اهمیت امنیت آن قدر مهم و روشن و بدیهی است که گاها انسان از آن غافل می شود. چنانکه انسان وجود خورشید را فراموش می کند. انکار اهمیت امنیت، انکار خورشید است و این امنیت مرهون و مدیون نهاد های امنیتی کشور است که یکی از مهترین آنها نیروی انتظامی است.

وی با بیان اینکه تحکیم و استواری امنیت ملی، به تقویت نیروی انتظامی وابسته است تاکید کرد: هرگونه تضعیفی که متوجه نیروی انتظامی بشود بر امنیت ملی تاثیر سوء می گذارد. برخورداری از امنیت در زندگی اجتماعی، از آرمان های دینی بشری است و بشریت همیشه از کابوس وحشتناک ظلم و تجاوز و تهدید زجر می کشد.

امام جمعه ابهر با اشاره به اینکه خدای سبحان در قرآن کریم به مردم جامعه دو دستور جامع داده و فرموده که همه باید برای دو امر مهم بسیج شوند. افزود: بسیج علمی و فرهنگی: یعنی بسیج شدن برای فراگیری علوم و معارف گاهی جامعه نیازمند بسیج و حرکت فرهنگی است و زمانی آماده سازی نظامی در مورد بسیج فرهنگی که به مراکز علمی بروند و فقیه شوند تا هم دین خود را بشناسند و هم آن را به مردم بشناسانند. و آنها را از قیامت بترسانند.

خطیب جمعه ابهر در ادامه اضافه کرد: بسیج نظامی و انتظامی دومین مرحله است که قرآن کریم قبل از فرمان صدور جنگ با دشمنان، مسلمانان را به هوشمندی سفارش می کند هوشمندی بهترین سلاح است حاذر کسی است که با بهره گیری از عقل و با درایت در برابر دشمن موضع می گیرد و بعد از ان دستور جنگ را صادر می فرماید.

حجت الاسلام رحیمی تصریح کرد: حالا یا برای گروهی و یا برای همه، امروز نیروهای نظامی و انتظامی و ارتش، سپاه و بسیج، به این آیه عمل کرده اند تا جلو تهاجم بیگانگان خارجی و جاهلان داخلی را بگیرند. و

وی با اشاره به روز جهانی سالمندان افزود: اسلام ناب برای تکریم سالمندان عنایت ویژه ای داشته است که باید به سالمندان و سالخوردگان احترام شایسته و لازم گذاشت و در حمایت عموم مردم به سر ببرند.

امام جمعه ابهر ضمن اشاره به  آغاز سرشماری و توصیه به همکاری مردم عزیز با ماموران سرشماری تصریح کرد: نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن در اداره هرچه بهتر امور کشور بسیار تاثیر گذار است و در واقع نتایج سرشماری مرجع و ماخذ مهمی برای توزیع عادلانه منابع مالی و خدمات دولتی بین مناطق و نواحی مختلف است و لذا مشارکت و همکاری مردم با ماموران سرشماری اهمیت زیادی دارد.

انتهای پیام/ 

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: