موج رسا
در همایش راهوران محله و سفیران ایمنی عنوان شد

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان زنجان در همایش راهوران محله و سفیران ایمنی گفت:افزایش میزان آگاهی مردم و توجه آنها به موضوع رعایت مقررات عبور و مرور در جاده ها ارتباط مستقیمی با کاهش تصادفات و سوانح جاده ای دارد و درونی کردن فرهنگ ایمنی و الزام به رعایت آن یکی از مهمترین عوامل ارتقاء ایمنی در تردد است .

کد خبر: ۱۸۸۱۸
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۷

به گزارش موج رسا, "ایرج دست" نشان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان در همایش راهوران محله و سفیران ایمنی اظهار داشت: در استان زنجان  با وجود کاهش 11 درصدی تلفات سرنشینان در جاده های استان،در پنج ماهه نخست سالجاری نسبت به مدت سال قبل،متاسفانه شاهد تصادفاتی هستیم که در اکثرموارد به دلیل خطای انسانی اتفاق می افتد.

وی افزود: این تصادفات در اثر خطاهایی از جمله سرعت غیرمجاز،خواب آلودگی وعدم رعایت فاصله طولی مناسب و رفتارهای پرخطری که تماما به دلیل عدم رعایت اصول  صحیح رانندگی درجاده رخ می دهند، بروز می دهد.

دست نشان ضمن قدردانی از همکاری نیروهای انتظامی و بویژه پلیس راه استان زنجان در تعامل وهمکاری با این اداره کل تصریح کرد: بی شک برای رسیدن به ایمنی که جز پایه های اصلی توسعه پایدار در هرمنطقه ای است، نیروی انتظامی یکی از نهادهای مهم و تاثیرگذار در بخش های مختلف اجتماعى و امنیتى است که  در فرایند تأمین امنیت پایدار از هیچ کوششی فروگذاری نمی کند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان با اشاره نقش دهیاران به عنوان راهوران محله و سفیران ایمنی اظهارداشت: راهوران محله خود سرمایه اجتماعی هستند که در موضوع ترافیک و کاهش حوادث جاده ای به ما کمک شایانی کرده اند. 

وی گفت: آمارصفر در تعداد تلفات دانش آموزان مدارس واقع در روستاهای استان زنجان در پنج ماهه نخست سالجاری اتفاق بسیارخوبی است که در راستای همین تعاملات سازنده صورت گرفته است.

دست نشان درادامه افزود: تلفات عابرین پیاده در جاده های استان  طی 5 ماهه ابتدائی سال جاری کاهشی معادل 73 درصد داشته است که امیدوار هستیم با همیاری وهمکاری بیشتر فرمانداران ودهیاران وهمچنین تلاش های خستگی ناپذیر پلیس راه استان بتوانیم به توفیقات بیشتری برای ارتقا ایمنی کاربران جاده دست یابیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه ارتقا ایمنی در استان خاطرنشان کرد: ايجاد حساسيت عمومي درباره سوانح جاده‌اي ،ارتقاء سطح آگاهي و اصلاح الگوي رفتاري گروههای هدف،اشاعه فرهنگ استفاده از تجهيزات ايمني در ميان گروههای هدف در کنار كاهش تدريجي نرخ تصادفات گروههای هدف و تلفات ناشي از آن و آگاه سازی رانندگان عبوری به مناطق تردد گروه های هدف همچنین آرام سازی ترافیک و تسهیل عبور ایمن گروه های هدف از جمله اهدافی است که این اداره کل در برنامه های ارتقا ایمنی و به کمک راهداران و بخشداران به دنبال آن است .

درادامه این همایش فرماندهی نیروی انتظامی استان زنجان با اهدا لوح از تلاش ها وعملکرد ایرج دست نشان مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان زنجان در ارتقا و فرهنگ سازی ایمنی و توجه به آموزش تقدیر و تشکرکرد.

انتهای پیام/ن

مطالب مرتبط:
برچسب ها: فرهنگ 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: