موج رسا
معاون فرهنگی اوقاف زنجان:

معاون فرهنگی اوقاف زنجان با اشاره به ویژه برنامه ما محرم گفت: خیمه‌های معرفت در بقاع متبرکه استان زنجان برپا می‌شود.

کد خبر: ۱۸۸۲۵
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۰

به گزارش موج رسا, محمود محمدی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از برنامه های ویژه خود دهه اول محرم است، اظهار کرد: مردم استان زنجان در پایتخت شورو شعورحسینی خودشنان مراسمات محرم را انجام می دهند اوقاف نقش نظارت را بر این سوگواریها دارد.

وی تصریح کرد: به برکت خون شهدا و قیام امام خمینی(ره) بعد از چندین سال به برکت امام حسین و سیاسی بودن تشیع هشت سال دفاع مقدس یک وجب از خاک ایران اسلامی در دست دشمن نمانده است و این به برکت خون شهدا و امام حسین (ع)است.

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان زنجان خاطرنشان کرد: دشمن در فکر تفرقه اندازی در بین شیعیان است و  با بهانه های سیاسی بودن شیعه در فکر نابود کردن شیعه است که در این راه از شیعه های انگلیسی استفاده می کند که در مقابل اسلام ناب محمدی ایستاده اند.

محمدی به برنامه‌های شاخص اوقاف استان زنجان اشاره کرد و افزود: دردهه اول محرم در بقاع شاخص استان برنامه و سخنرانی های متعدی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه در روز دوم محرم برنامه لبیک یا حسین(ع) در استان زنجان برگزار خواهد شد، برای اینکه امام حسین در روز دوم محروم وارد کربلا شده است، بیان داشت: در روز دوم محرم تجمع با شکوهی با حضور همه عزاداران بر پا خواهد شد.

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان زنجان به ویژه برنامه شیرخوارگان حسینی استان زنجان اشاره داشت و تصریح کرد: همایش شیرخوارگان حسینی روز جمعه16 مهر ماه مصادف با پنجم محرم در حسینه اعظم زنجان برگزار خواهد شد.

محمدی با بیان اینکه همایش اهلا من العسل بخاطر شهادت حرکت حضرت قاسم(ع) و به یادبود این روز در ششم محرم برگزار خواهد شد، گفت: این همایش راس ساعت 08:30 دقیقه صبح در بقاع شاخص استان زنجان برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: نماز ظهر عاشورا در شان پایتخت شهر شور و شعور حسینی برگزار نمی شود حداقل باید 50 هزار نفر در نماز ظهر عاشورا حضور داشته باشند.

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان زنجان به برپایی خیمه های معرفت که نتیجه های زیادی از این خیمه ها گرفته شده است اشاره کرد و افزود: خیمه های معرفت در راستای پاسخگویی به مسائل شرعی و مشکلات خانواده در بقائ شاخص استان زنجان برپا خواهد شد که در کنار خیمه های معرفت مایشگاههای عفاف و حجاب برگزار خواهد شد.

محمدی با بیان اینکه همایش بزرگ رهروان زینبی در 12 محرم برگزار خواهد شد، گفت: این همایش در ساعت 14:30 با نوای بانوان زینبی عصر روز جمعه در زینبیه اعظم زنجان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ع

مطالب مرتبط:
برچسب ها: ماه محرم 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: