موج رسا
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح:

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی باید در سرلوحه تمام امور قرار گیرد، ابراز کرد: اقتصاد مقاومتی در کشور باید بر پایه دانش بنیان بودن باشد که این امر از مراکز آموزش عالی حاصل می شود.

کد خبر: ۱۸۸۵۳
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۰

به گزارش موج رسا,حسین دهقان عصر امروز در دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان اظهار داشت: ما بایستی بدنبال خلق ثروت باشیم و خلق کردن ثروت یک ارزش است 

وی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی قرار است مردمی باشد و دولت قادر نیست تمامی مشکلات جامعه را حل کند و زمانی می‌تواند کارگشا باشد که بستر ساز حضور مردم باشد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه دولت قرار نیست تصدی‌ها را اضافه کند، عنوان کرد: اینکه باید اقتصاد ما درون زا باشد این است که ما نباید چشممان به ست بیرون از کشور باشد و باید با تیکه بر منابع کشور بتوانیم نیازهای کشور را مرتفع کنیم.
وی با بیان اینکه همت بلند و تدبیر خوب پروفسور ثبوتی در تاسیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی ستودنی است، گفت: ثبات قدم در بنا نهادن یک نهاد علمی که همه موارد آن ویژه باشد ستودنی است و ما باید قدردان همت موسسان این مجموعه علمی باشیم.
سرداردهقان تصریح کرد: فعالان عملی کشور با وجود تمامی محدودیت‌ها و موانع که از گوشه و کنار سر داده می شود کاری بزرگ را در کشور آغاز کرده‌اند و هر روز ابعاد جدیدی از این پیشرفت علمی در کشور نمایان می‌شود.
وی عنوان کرد: فرهنگ حاکم بر دانشگاه‌ها فضا و چشم اندازی را فراهم می‌کند تا بهتر درس بخوانید و خود را برای توسعه و تعالی کشور آماده کنید.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه قرآن وجه تمایزانسان با دیگر موجودات را در سه اصل علم، تقوا و جهاد بیان کرده است، خاطرنشان کرد: مراکز آموزش علمی ما به طور ویژه و خاص می‌توانند این سه ویژگی و اصل را تجمیع کنند فضایی که در ان آموزش دید و تحصیلات را انجام داد و در عین حال با روحیه جهادی آینده کشور را ساخت.
وی عنوان کرد: ما بایستی به عنوان یک دانشجو و استاد این سه ویژگی را در خود جمع کنیم و باید خود را برای حضور در عرصه علمی کشور آماده کنیم.
سردار دهقان افزود: ما باید این سه ویژگی را مورد توجه خود قرار دهیم و چنین خروجی را از مراکز آموزش عالی داشته باشیم .
وی با تاکید بر اینکه داشتن علم به تنهایی دردی را از کسی دوا نمی‌کند، گفت: علم در سایه توکل و تلاش می‌تواند جامعه را به سمت تعالی سوق دهد و به پیش ببرد و برای آنکه جامعه ای زنده، پویا و منسجم و موحد باشد تنها راه آن احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است .
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح عنوان کرد: باید از ایام محرم برای باروری ابعاد دینی و معنوی خودمان استفاده کرده و توجه به احیای امر به معروف و نهی از منکر را در برنامه‎های خودمان داشته باشیم.
وی با بیان اینکه هدف از قیام حضرت امام حسین(ع) مبارزه با منکرات و احیای معروف‌ها بوده است، ابراز کرد: رمز حیات اجتماعی انسان‌ها این است که معروف‌ها و ارزش ها را خوب بشناسند و حیات طیبه را در عمل و پاسداشت آنها بدانند.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: چیزی که امروزه ما در جامعه به آن نیاز داریم و سلامت مسیر حرکت نظام اسلامی را می تواند بدنبال داشته باشد این است که معروف معروف بماند و منکر منکر دانسته شود.
وی افزود: ترویج معروف و نهی از منکر پایدار کننده نظام اسلامی است هر چند بیان آن آسان و عمل کردن به آن سخت است.
سردار دهقان با اشاره به اینکه ماه محرم و صفر فرصت دوماه برای تمرین عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر است، عنوان کرد: باید شجاعت لازم را برای انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر داشته باشیم چرا که عمل به این فریضه نشان از غیرت دینی در فرد مومن است.
وی تصریح کرد:در جامعه انسانی به مقتضای آنکه ما انسان هستیم و آزادی انتخاب داریم حتما دچار لغزش و اشتباه هستیم و اینکه خدواند پیامبران را ارسال کرده است نشان از همین موضوع دارد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: عقل انسان همواره بدنبال آن است که درست را از نادرست تشخیص داده و برای اصلاح رفتار انسان تلاش کند.
وی با بیان اینکه نباید در قالب نقد و نهی از منکر بداخلاقی و حدود شکسته شود، ابراز کرد: گاهی در قالب نقد بد اخلاقی شده و دین به بازار مکاره دنیا فروخته می‌شود .
سردار دهقان عنوان کرد: باید بتوانیم بر مبنای عقل و اخلاق و با تحلیل درست شرایط را نقد کنیم و عیوب را بشناسیم و به ازای آن بتوانیم راهکارهای راهگشا ارائه دهیم.
وی دانشجو را معیار آزادی خواهی دانست و عنوان کرد: حرکت دانشجویی در طول تاریخ حرکت در راستای اجرای عدالت ، درستکاری و با هدف رفع ظلم و نفی استکبار و استعمار و تلاش برای استقلال بوده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: در دوران دفاع مقدس قالب فرماندهان جنگ را دانشجویان تشکیل می دانند که صاحب فکر بودند و خلاقیت و نوآوری را در عرصه‌های جنگ به اجرا گذاشته‌اند و این نقش را در جامعه امروزی از دانشجو می‌طلبد.
وی خاطرنشان کرد: جامعه دانشجویی ما یک کارنامه و عملکرد موفق را در طول 70 تا 80 سال گذشته داشته است.
سردار دهقان با تاکید بر موضوع علم آموزی، عنوان کرد: ما در عرصه علم آموزی توسعه دانش و فناوری را انتظار داریم که با همین نگاه پژوهش های علمی نیز باید انجام شود.
وی با اشاره به اینکه نیاز داریم توان عملی خودمان را افزایبش دهیم ، مطرح کرد: با افزایش توان علمی ما قادر هستیم با اعمال مدیریت علمی جامعه را به سمت تعالی با هزینه کمتر به پیش ببریم.
انتهای پیام/ک

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: