موج رسا
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به اینکه همه محصولات تولیدی در استان زنجان قابلیت صادرات به کنیا را دارد، گفت: صادرات از استان زنجان به کنیا افزایش می‌یابد.

کد خبر: ۱۸۹۰۷
تاریخ انتشار: شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۶

ناصر فغفوری در گفت وگو با خبرنگار موج رسا, با اشاره به دیدار با هیئت تجاری کنیا در زنجان اظهار کرد: با توجه به اینکه کنیا کشور وارد کننده‌ای به شمار می‌رود، همه محصولات تولیدی در استان زنجان قابلیت صادرات به این کشور را دارد، و صرفا تولید کنندگان و تجار استان باید هزینه حمل و نقل در نظر بگیرند که از توجیه اقتصادی لازم برخوردار شوند.

وی تصریح کرد: در جریان بازدید هیات تجاری کنیا از واحدهای تولیدی استان، اعضای این هیات از سطح تکنولوژی و کیفیت محصولات تولیدی استان در بخش صنعت اظهار شگفتی و رضایت کردند و درخواست تامین مواد اولیه و کالای نهایی برخی از تولیدات استان را داشتند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان ابراز کرد: توان بالای بخش فنی مهندسی استان در حوزه معدن باعث شد در این سفر تفاهم نامه همکاری بین استاندار شهر ناکورو و رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان در راستای استفاده از توانمندیهای مهندسین معدن منعقد شود.

وی با اشاره به اینکه قیر یکی از مهمترین کالاهای این کشور به شمار می‌رود، ابراز کرد: هم اکنون بزرگترین و مهمترین کارخانه تولید قیر کشور در استان زنجان قرار دارد که در سال گذشته افتتاح گردیده است.

فغفوری ضمن اظهار امیدواری برای آغاز روابط تجاری استان زنجان و کشور کنیا با پیگیری و حضور فعال بخش خصوصی گفت: در آینده‌ای نزدیک هیاتی از استان زنجان به کنیا اعزام می‌شود.

وی بیان کرد: امیدواریم بتوانیم همگام با استانهای یزد و آذربایجان شرقی در این کشور فعالیت داشته و شاهد توسعه صادرات به این کشور باشیم.

انتهای پیام/ع

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: