موج رسا
تولیت آستان قدس رضوی:

تولیت آستان قدس رضوی گفت:آل سعود، آمریکا و رژیم صهیونیستی امروز ادامه دهنده راه یزید بوده و ظلم های بسیاری را به مسلمانان روا می دارند.

کد خبر: ۱۸۹۶۵
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۰

به گزارش موج رسا,آیت ‌الله سید ابراهیم رئیسی در جمع عزاداران حسینیه اعظم زنجان اظهار داشت: امام حسین (ع) در شب عاشورا حجت را بر همه یاران خود تمام کرد اما بودند یارانی که هرگز از کنار امام کنار نرفته و جانا و مالا به این امام همام کمک کردند.

وی با اشاره به اینکه مردم برای یاری امام حسین (ع) دو دسته بودند و عده ای در کنار امام جنگ کرده و به شهادت رسیدند، ادامه داد: عده ای نیز معتقد بودند که امام می تواند راه رفته را برگردد.

این مسئول با بیان اینکه برخی ها نیز دلشان با امام حسین (ع) بودند اما عملا هیچ حرکتی را در این راستا انجام ندادند، تصریح کرد: برخی ها کاری خود را به رفتن به کربلا ترجیح دادند.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه امروز مردم زنجان در عزاداری الگو شده اند و دغدغه دین دارند، تصریح کرد: پایتخت شور و شعور حسینی الگوی موجب ترس و واهمه در بین دشمنان شده است.

حجت الاسلام رئیسی ادامه داد: حماسه حسینی مردم زنجان امروز دوستان نظام را شاد و دشمنان را ناخرسند می کند، ادامه داد: امروز دشمنان قسم خورده نظام اسلامی این شور و شعور را بر نمی تابند.

آیت‌ الله رئیسی آل سعود، آمریکا و رژیم صهیونیستی را ادامه دهنده راه یزید عنوان کرد و گفت: امروز آتش افروزی این سه موجب آزار و اذیت مسلمانان شده است.

وی برگزاری و حضور در آئین‌ های عزاداری حسینی را پاسخ به فریاد استغاثه امام حسین(ع) عنوان کرد و گفت: امروز مردم پس از یک هزار و 400 سال،به امام خویش لبیک می گویند.

 آیت ‌الله رئیسی با بیان اینکه امام حسین (ع) برای دفاع از دین و ارزش ‌های الهی قیام کرد و گفت: امروز هم باید برای دفاع از ارزش های الهی در جامعه هر کس به وظیفه خطیر خود عمل کند.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به داستان حضرت ابراهیم(ع)، گفت: این نبی خدا برای کسب رضای الهی فرزندش را قربانی کرد چرا که مال، جان و فرزند سه امتحان سخت برای حضرت ابراهیم(ع) بود.

وی با اشاره به داستان مریم مقدس و امتحان‌ های سخت پیامبر گرامی اسلام، بیان داشت: هیچ پیامبری به انداره حضرت محمد (ص) امتحان نشد.

وی ترور شخصیت ها را از اقدامات دشمن در واقعه کربلا عنوان کرد و گفت:کار به جایی رسید که حتی خانواده امام حسین (ع) را خارجی دانستند و اهانت های بسیاری به این خاندان شد.

تولیت آستان قدس رضوی همچنین شکر را دارای سه قسمت لفظی، قلبی و عملی عنوان کرد و گفت:  شکرگزار واقعی کسی است که هر سه مرحله را بگذراند.

انتهای پیام/ن

 

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: عاشورا 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: