موج رسا

مراسم روز هشتم محرم، به یاد رشادت‌های حضرت ابوالفضل العباس (ع) با تجمع میلیونی عزاداران در حسینیه اعظم زنجان برگزار می‌شود.

 

 
کد خبر: ۱۸۹۷۱
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۲

به گزارش موج رسا,در آستانه تاسوعای سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین  (ع) جای جای ایران اسلامی عرصه عرض ارادت پاک ایرانیان به شهیدان دشت کربلاست اما امروز اوج عزاداری ها در زنجان است.

 

حسینیه اعظم زنجان که قدمت آن به دوران صفوی می‌رسد، یکی از اماکن مذهبی شیعیان است که در جنوب شهر زنجان واقع‌شده است، مسجد حسینیه اعظم زنجان به‌ عنوان دومین قربانگاه اسلام پس از منا شناخته‌ شده است.

 

ثبت مراسم عزاداری هشتم محرم برابر با شب تاسوعای حسینی به‌ عنوان دهمین میراث معنوی ایران، دلیل منحصر به فرد بودن این برنامه و آستان مقدس و صد البته توجهات خاصه حضرت سیدالشهدا (ع) به این مکان مذهبی است.

 

مراسم هشتم ماه محرم در قالب دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان که از آن به‌ عنوان بزرگ‌ترین تجمع عزاداران حضرت سیدالشهدا (ع) در ایران نام‌ برده می‌شود، به یاد نام و یاد برادر بزرگوار و علمدار آن حضرت یعنی حضرت ابوالفضل (ع) برگزار و هزاران قربانی به یاد دستان بریده آن بزرگوار در مسیر دسته حسینیه اعظم زنجان قربانی می‌شود.

 

مراسم باشکوه روز هشتم محرم (دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان) امسال نیز با حضور مردم ولایتمدار پایتخت شور و شعور حسینی برگزار خواهد شد.

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: