موج رسا
از دقایقی پیش

از دقایقی پیش حرکت دسته عزاداری حسینیه اعظم در زنجان، پایتخت شور و شعور حسینی آغاز شد.

کد خبر: ۱۸۹۷۴
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۵

به گزارش موج رسا, از ساعت 14 امروز حرکت دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان از محل این مسجد به طرف امام‌زاده حضرت سید ابراهیم (ع) زنجان آغاز شد.

امروز مردم پایتخت شور و شعور حسینی یک ‌بار دیگر گردهم آمده اند تا نام پایتخت شور و شعور حسینی را بلند آوازه کنند.امروز دهمین میراث معنوی کشور در آستانه خلق حماسه ای دیگر از شور حسینی است.

علاوه بر مردم زنجان مردم استان های دیگر کشور نیز به اجتماع عظیم حسینیان آمده اند تا با آقای بی دست تجدید پیمان کرده و قمر منیر بنی هاشم را الگوی خود در ایثاری قرار داده و لبیک گویند.

آقا امروز ما آمده ایم به شما عرض ارادت کنیم آمده ایم دستمان را بگیری، آمده ایم عرض سلام به ساحت مقدست داشته باشیم، آقا دستمان را بگیر.

 زنجان پایتخت عشق و ارادت به اهل‌ بیت عصمت و طهارت مشهور (ع) است امروز جمع کثیری از مردم زنجان در سوگ سرور و سالار شهیدان و قمر منیر بنی هاشم،بر سر و سینه می ‌زنند و ارادت خود را بار دیگر به اهل ‌بیت (ع) اعلام می ‌کنند.

 

*مسیر دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان

دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان از محل این حسینیه واقع در خیابان فردوسی حرکت خود را آغاز و پس از عبور از سبزه ‌میدان و خیابان امام در محل امام‌زاده سید ابراهیم (ع) به پایان خواهد رسید.

طبق یک سنت دیرینه، همه ساله هشتم ماه محرم، مقارن با شب تاسوعای حسینی، خیل عاشقان حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) و قمر منیر بنی‌هاشم حضرت ابوالفضل‌العباس (ع) در قالب دسته عظیم عزاداری از حسینیه اعظم زنجان به ‌طرف امام‌زاده حضرت سیدابراهیم (ع) حرکت می‌ کنند. این روز در زنجان به یوم العباش مشهور است.

انتهای پیام/ن

مطالب مرتبط:
برچسب ها: حسینیه اعظم 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: