موج رسا
سرپرست مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان خبرداد

سرپرست مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به کشت پاییزه گندم در استان زنجان گفت: پیش بینی 300 هزار هکتار گندم در استان زنجان کشت شود.

کد خبر: ۱۸۹۷۵
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۳

حسین عامری در گفت و گو با خبرنگار موج رسا, اظهار کرد: با آغاز سال زراعی جدید کشت محصولات زراعی پاییزه در مناطق مختلف استان زنجان آغاز شده و کشاورزان هم اکنون مشغول کشت گندم به عنوان مهم ترین محصول زراعی استان هستند.       

وی با اشاره به کشت محصول گندم به صورت آبی و دیم در استان زنجان تصریح کرد: همه ساله عمده گندم کشت شده در استان به صورت دیم بوده و سال زراعی 96 -95 نیز پیش بینی می شود 280 هزار هکتار از اراضی زراعی استان به کشت گندم دیم اختصاص یابد.  

سرپرست مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان از پیش بینی کشت 19 هزار هکتار گندم آبی طی سال زراعی جدید در استان زنجان خبر داد و خاطرنشان کرد: طبق برآوردهای صورت گرفته در مجموع حدود 300 هزار هکتار از اراضی زراعی استان در سال زراعی96 -95 به زیر کشت گندم می رود.    

وی با اشاره به تولید 405 هزار تن گندم طی سال زراعی 95 -94 در استان زنجان عنوان کرد: سال زراعی جدید نیز پیش بینی می شود از مجموع سطح زیر کشت گندم در استان 380 هزار تن محصول برداشت شود.  

عامری استان زنجان را جزو 8 تا 10 استان نخست تولید کننده گندم در سطح کشورمان دانست و افزود: زنجان در زمره استان هایی است که تنوع ارقام در کشت گندم داشته و ارقام مختلفی را در این راستا به کشاورزان معرفی کرده است.  

سرپرست مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان سرداری، آذر2 و هما را از جمله ارقام گندم دیم در این استان برشمرد و بیان داشت: الوند، پیشگام، زارع، اروم و میهن نیز ارقام گندم آبی در استان به شمار می رود.  

عامری با اشاره به حذف رقم «شهریار» از بین ارقام مورد کشت گندم آبی به دلیل نیاز آبی بالا و جایگزین کردن رقم «پیشگام» در استان زنجان تصریح کرد: رقم «میهن» نیز از امسال وارد چرخه کشت گندم آبی در استان می شود.  وی در پایان یادآور شد: سال زراعی گذشته سطح زیر کشت گندم در استان زنجان 305 هزار هکتار بوده است.

انتهای پیام/ع

مطالب مرتبط:
برچسب ها: پیش بینی کشت 300 هزار هکتار گندم در استان زنجان/ تنوع ارقام مورد کشت گندم در استان به گزارش سرپرست مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، با آغاز سال زراعی جدید کشت محصولات زراعی پاییزه در مناطق مختلف استان زنجان آغاز شده و کشاورزان هم اکنون مشغول کشت گندم به عنوان مهم ترین محصول زراعی استان هستند. حسین عامری با اشاره به کشت محصول گندم به صورت آبی و دیم در استان زنجان تصریح کرد: همه ساله عمده گندم کشت شده در استان به صورت دیم بوده و سال زراعی 96 -95 نیز پیش بینی می شود 280 هزار هکتار از اراضی زراعی استان به کشت گندم دیم اختصاص یابد. وی از پیش بینی کشت 19 هزار هکتار گندم آبی طی سال زراعی جدید در استان زنجان خبر داد و خاطرنشان کرد: طبق برآوردهای صورت گرفته در مجموع حدود 300 هزار هکتار از اراضی زراعی استان در سال زراعی96 -95 به زیر کشت گندم می رود. عامری با اشاره به تولید 405 هزار تن گندم طی سال زراعی 95 -94 در استان زنجان عنوان کرد: سال زراعی جدید نیز پیش بینی می شود از مجموع سطح زیر کشت گندم در استان 380 هزار تن محصول برداشت شود. وی استان زنجان را جزو 8 تا 10 استان نخست تولید کننده گندم در سطح کشورمان دانست و افزود: زنجان در زمره استان هایی است که تنوع ارقام در کشت گندم داشته و ارقام مختلفی را در این راستا به کشاورزان معرفی کرده است. سرپرست مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان سرداری، آذر2 و هما را از جمله ارقام گندم دیم در این استان برشمرد و بیان داشت: الوند، پیشگام، زارع، اروم و میهن نیز ارقام گندم آبی در استان به شمار می رود. عامری با اشاره به حذف رقم «شهریار» از بین ارقام مورد کشت گندم آبی به دلیل نیاز آبی بالا و جایگزین کردن رقم «پیشگام» در استان زنجان تصریح کرد: رقم «میهن» نیز از امسال وارد چرخه کشت گندم آبی در استان می شود. وی در پایان یادآور شد: سال زراعی گذشته سطح زیر کشت گندم در استان زنجان 305 هزار هکتار بوده است. انتهای پیام/ 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: