موج رسا
کویتی پور در مراسم عزاداری حسینیه اعظم زنجان:

مداح اهل بیت با بیان اینکه ارادت آذری ها  به اهل بیت از جنس دیگری است،گفت: عزاداری زنجانی ها کربلای معلی دیگر را رقم زده است.

کد خبر: ۱۸۹۸۹
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۷

به گزارش موج رسا, غلام کویتی پور شامگاه دیروز در مراسم عزاداری حسینیه اعظم زنجان با بیان اینکه کار یک حماسه خوان با یک مداح دارای تفاوت است ،اظهار داشت: جایگاه مادحین بسیار بالاتر است و من خودم را نماینده  مداحان  نمی دانم چرا جایگاه یک مداح بسیار بالاتر است.

وی تصریح کرد:37 سال است که کار حماسی می کنم و می گویم کار من یک کار موسیقی کلاسیک برای باورهای مردم است و اینکه مردم من را به عنوان مداح می دانند این نشان از لطف مردم است.

کویتی پور با بیان اینکه باید تفاوت بین کسی که کار حماسی و مداحی می کند، وجود داشته باشد،خاطرنشان کرد: جایگاه مادحین در طبقه هفتم اسمان است و من یک مداح نیستم و بلکه یک حماسه خوان هستم.

وی با بیان اینکه ارادات به اهل بیت در عزاداری زنجانی ها جلوه دیگری دارد اظهار کرد: اینجا کربلای معلی دیگر است و وقتی وارد این فضا می شوی ارادت بی نظیر مردم را به امام حسین(ع)می بینی و اینجا جامعه ابولفضلی ها است.

مداح و  حماسه خوان اهل بیت گفت: اعتقاد آذری ها زبانزد خاص و عام است و حضور این افراد در عزاداری ها الگو و شاخص بوده است.

مداح اهل بیت با بیان اینکه اینجا عزاداریی ها طعم دیگری دارد،ابراز کرد: با ورود به این فضا یکی از ملودی های سال 60 دوباره تکرار می شود و انگار دوباره تاریخ تکرار می شود.

لازم به ذکر است غلام کویتی‌پور در سال ۱۳۳۷ در خرمشهر بدنیا آمد و  در سال ۱۳۵۶ به خوانندگی مذهبی روی آورد وی از مداحان معروف در زمان جنگ ایران و عراق بود که از نوحه‌های معروف آن زمان می‌توان به «غریبانه»، «چنگ دل» و «دل پریشانم» اشاره کرد.

همچنین وی به مناسبت آزادسازی خرمشهر نوحه حماسی معروف «ممد نبودی ببینی» را به یاد شهید محمد جهان آرا خواند او خود را نه مداح بلکه حماسه خوان می داند.

انتهای پیام/ک 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: