موج رسا
عضو نمایندگان اتاق بازرگانی استان زنجان:

عضو نمایندگان اتاق بازرگانی استان زنجان با اشاره به توسعه همکاری با بازرگانان خارجی گفت: همکاری تجاری زنجان با تجار روسی و بلغاری توسعه می‌یابد.

کد خبر: ۱۹۱۳۰
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۰

محمود ضرابی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا, در باره عملکرد اتاق برای جذب هیئت‌های تجاری خارجی و توسعه بین تجار زنجان و تجار خارجی اظهار کرد: اتاق بازرگانی براساس برنامه ریزی و زمانبندیهای خود توانسته تجار ایرانی را با تجار خارجی مواجه کند که برخی از این نشست‌ها نتایج قابل قبولی داشته و برخی نیز در دست بررسی است.

وی با بیان اینکه اتاق با در اختیار قرار دادن مترجم و حضور در این جلسات همکاری خود را نشان داده است، افزود: در این راستا تمام اطلاعات و مسائل مربوط به این کشورها و شرکت‌ها را جمع آوری کرده و در دسترس فعالان اقتصادی قرار داده است.

عضو نمایندگان اتاق بازرگانی استان زنجان تصریح کرد: این اطلاع رسانی به همه اقشار و فعالان حوزه‌های مختلفی چون صنعتی، معدنی، کشاورزی و تجار انجام شده و اتاق بازرگانی توانسته یک هماهنگی قابل توجهی را میان آنها و هیئتهای تجاری ایجاد کند.

وی با اشاره به اهداف اتاق بازرگانی ابراز کرد: اتاق بازرگانی در نظر دارد که با برگزاری این نشست‌ها عرصه را برای خرید و فروش کالاها فراهم کند و به این طریق به بهترین شیوه تعاملات برقرار شود. با وجود این، هدف اصلی فروش کالاهای تولید داخلی و پیدا کردن بازاری معتبر برای آنها است.

ضرابی با اشاره به اینکه استان زنجان دارای ظرفیت‌های بالایی است و همین امر سبب شده که مورد توجه کشور‌ها قرار گیرد، افزود: به دلیل موقعیت استان زنجان و اینکه به وسیله 7 استان مهم احاطه شده است، همچنین به دلیل نزدیکی استان زنجان به پایتخت ظرفیت‌های قابل توجهی دارد که اگر بتوانیم آنها را بررسی و درست مدیریت کنیم می‌تواند در رشد و توسعه کشور تاثیر گذار باشد.

وی در این باره خاطر نشان کرد: قرار گرفتن این استان در مسیر ترانزیتی جاده ابریشم نیز یکی از دیگر دلایلی است که توانسته مورد توجه هیئتهای تجاری دیگر کشورها باشد، در این راستا به دلیل اینکه گمرک زنجان بسیار فعال عمل می‌کند می‌تواند پاسخگوی این ظرفیتها باشد.

عضو نمایندگان اتاق بازرگانی استان زنجان اظهار کرد: برای تحقق این امر خطوط ریلی تا شهرک صنعتی پیشروی داشته است لذا معادن و ظرفیتهای این استان مانند کشاورزی و صنایع دستی می‌تواند بستری را برای توسعه روابط بین المللی موثر باشد.

وی بیان کرد: در این نشست ها به بخش معدن و کشاورزی توجه می‌شود و با طرح فرصت‌هایی که در این استان وجود دارد به تفاهماتی برای همکاری بیشتر رسیده‌ایم .

ضرابی گفت: چنانکه طی نشست‌هایی که با هیئت بلغاری و روسی انجام شده بود در خصوص پوشاک و صنایع دستی به نتایج قابل توجهی دست یافتیم و تا چندی دیگر یک محموله پوشاک به روسیه صادر می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه این که این اقدامات بسیار زمانبر است گفت: نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که در مدت زمان کوتاه به نتایج چشمگیری برسیم زیرا این اقدامات مراحل مورد نظر خود را دارند که پروسه اجرایی برخی از این قراردادها 4 تا 6 ماه طول می کشد.

عضو نمایندگان اتاق بازرگانی استان زنجان تاکید کرد: در این خصوص نباید تاکیدی بر زمان داشته باشیم زیرا هدف اصلی رسیدن به توافق در مورد قیمت، کیفیت و همچنین مهلت تحویل کالا است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه سیستم حمل و نقل ایران همکاری خوبی دارد که می تواند به سهولت روابط اقتصادی کمک کند.

انتهای پیام/ع

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: