موج رسا
در نامه ای انجام شد

دادستان زنجان در نامه‌ای به رئیس اتحادیه آهن فروشان زنجان  تأکید کرد، همانگونه كه اطلاع داريد برابر مفاد آيين نامه راهنمايي و رانندگي‌، حمل هرگونه بار توسط انواع وسايط نقليه صرفاً با رعايت حدود مندرج در قانون و با لحاظ ضوابط مربوطه مجاز خواهد بود.

کد خبر: ۱۹۱۷۳
تاریخ انتشار: شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۳

به گزارش موج رسا, در متن این نامه آمده است:

برابر مفاد آيين نامه راهنمايي و رانندگي‌، حمل هرگونه بار توسط انواع وسايط نقليه صرفاً با رعايت حدود مندرج در قانون و با لحاظ ضوابط مربوطه مجاز خواهد بود.

در همين راستا متأسفانه در سطح استان مشاهده مي‌شود در معابر درون شهري و محورهاي برون شهري و جاده‌اي انواع وانت بار و نيسان به صورت غيراستاندارد و بيش از ظرفيت تعريف شده در قانون نسبت به حمل بار اقدام مي‌نمايند.

اين در حاليست كه حسب مقررات و ضوابط تعيين شده از سوي قانونگذار حداكثر طول بار مجاز براي انواع وانت بار و نيسان صرفاً برابر طول اتاق بار استاندارد آن بوده و هر ميزان جلوآمدگي و يا بيرون ماندگي محموله از اتاق بار طراحي شده براي آنها ممنوع مي‌باشد.

در همين خصوص برابر اعلام مسئولين محترم راهنمايي و رانندگي استان‌، برای عدم رعايت مقررات حمل بار از سوي برخي رانندگان متخلف‌، به كرات شاهد بروز حوادث ناگوار جاني و مالي در سطح استان بوده‌ايم. متأسفانه در اينگونه تصادفات بعلت اينكه راننده در حمل بار‌، ظرفيت‌، ابعاد و وزن مجاز را به ويژه در بحث حمل تيرآهن و ميلگرد مراعات ننموده است‌، شاهد جابجايي بار در تصادفات و ترمزهاي ناگهاني و وارد شدن بار به اتاق ديگر خودروهاي در حال تردد و به تبع آن حدوث جراحت و يا مرگ راننده و سرنشينان آن بوده‌ايم.

در همين رابطه هرچند نسبت به مشكلات اقتصادي و شرايط سخت شغلي رانندگان واقف بوده و ليكن يقيناً موضوع حفظ جان مردم عزيز و پيشگيري از وقوع حوادث جاني از اهميت به سزايي برخوردار است‌، لذا تأكيد مي گردد حداكثر در بازه زماني 3 ماه از تاريخ اين نامه، ترتيبي اتخاذ شود تا كليه آهن فروشان استان با جايگزين نمودن وسايط نقليه مجاز براي حمل بار از حمل غيرقانوني بار با انواع وانت بار و نيسان به جد خودداري کنند.

دادستان زنجان اراز کرد: در همين خصوص با امعان نظر به اينكه وسايط نقليه اخيرالذكر برابر قوانين مربوطه صرفاً مجاز به حمل بار به اندازه ظرفيت و طول اتاق بار استاندارد خود مي‌باشند‌، لذا مأمورين  پليس راه و راهور مكلفند پس از مهلت اعلامي در فوق به محض رؤيت هرگونه تخلف حمل بار از سوي رانندگان وسايط نقليه مارالذكر نسبت به توقيف خودروي راننده متخلف اقدام نمايند.

به همين جهت مقرر است اتحاديه آهن فروشان زنجان در سطح كل استان به كليه آهن فروشان موضوع معنونه را با قيد اين نكته كه: «در صورت عدم رعايت مقررات و ضوابط حمل بار به لحاظ ميزان، ابعاد و وزن مجاز بار از سوي رانندگان انواع وانت بار، خودروي راننده متخلف توقيف خواهد شد.»، ابلاغ کرده و نتايج ابلاغ نيز به اين مرجع گزارش شود.

وی خاطر نشان کرد: در همين راستا علاوه بر انجام موارد معنونه و الزام به رعايت ضوابط حمل بار از سوي آهن فروشان‌، اتحاديه مذكور با هماهنگي و همكاري ديگر مبادي مربوطه‌، ترتيبي اتخاذ نمايد تا مردم نيز در حمل بار كم حجم خود متحمل هزينه گزاف نگردند. لذا در همين خصوص مقرر است اتاق اصناف نيز با همكاري نيروي انتظامي استان ضمن برگزاري جلسات مشترك تدابير لازم را برای اجرايي کردن موارد قيد شده در نامه اتخاذ و نتيجه به همراه مصوبات جلسه به اين مرجع گزارش شود.

انتهای پیام/ع

مطالب مرتبط:
برچسب ها: داستان زنجان 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: