موج رسا
در آستانه حضوری دیگر؛

دانش آموزان زنجانی در آستانه حضوری دیگر در مراسم روز 13 آبان به عنوان روز استکبار ستیزی آمادگی خود را اعلام می دارند.

کد خبر: ۱۹۴۰۶
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۰

به گزارش موج رسا,13 آبان سالگرد سه رویداد مهم در تاریخ ایران است.تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در 13 آبان 1343، کشتار دانش ‌آموزان در 13 آبان 1357 در دانشگاه تهران و تسخیر سفارت امریکا در 13 آبان 1358، سه رویداد متفاوت بودند، ولی هر یک در شکل دادن به حرکت انقلاب اسلامی نقش خاصی ایفا کردند.

هویت هر سه رخداد، مبارزه با استکبار و عوامل آن است و به همین دلیل این روز «روز ملی مبارزه با استکبار» نامیده می ‌شود.

در این میان نقش دانش آموزان در رخداد عظیم 13 آبان بی نظیر بوده است،دانش آموزان استان زنجان نیز همواره به نقش استکبار ستیزی خود جامه عمل پوشانده و توانسته اند در صحنه های دفاع از نظام اسلامی خوش بدرخشند.

  رزمندگان دانش آموز همواره نقش بی بدیلی در دوران دفاع مقدس داشتند، سهم استان زنجان نیز در این زمینه نه تنها کم نیست بلکه شهادت 439 دانش آموز از استان زنجان در دوران دفاع مقدس، سند افتخاری از افتخارات این استان محسوب می شود.

زنجان به عنوان پایتخت شور و شعور حسینی و شهر غواصان دریا دل با شهدا، رزمندگان، ایثارگران، آزادگان و جانبازانش شناخته می شود چرا که خط شکنان دیروز جبهه های حق علیه باطل امروز هم نقش خود را در جامعه ایفا می کنند.

13 آبان به عنوان سالروز سه واقعه تاریخی بزرگ به ویژه کشتار دانش آموزان توسط گارد رژیم شاهنشاهی فرصت مناسبی است تا از شهدای دانش آموزان یاد شده و خاطره این شهدای کوچک اما دارای دلی بزرگ بیشتر در جامعه گرامیداشته شود.

دانش آموزان زنجانی نیز دیدگاه های خاص خود را در این زمینه دارند، یکی از دانش آموزان بسیجی مدرسه شاهد پیامبر اعظم در گفت و گو با خبرنگار موج رسا اظهار داشت:13 آبان به عنوان یک واقعه تاریخی محسوب می شود.

 

*دشمن باید بداند که صحنه دفاع همچنان باقی است

علیرضا رجبی با بیان اینکه دانش آموزان با شرکت خود در راهپیمایی 13 آبان،نشان می دهند که پشتیبان ولایت فقیه هستند، افزود: دشمن باید بداند که صحنه دفاع همچنان باقی است.

وی با بیان اینکه دانش آموزان تا آخرین قطره خون خود با ولایت می مانند، افزود: در راهپیمایی 13 آبان شرکت می کنیم تا مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی بزنیم.

این دانش آموز 17 ساله ادامه داد: همه دانش آموزان وظیفه خود را در قبال نظام اسلامی به خوبی می دانند و به آن عمل می کنند.

 

*"لبیک یا خامنه ای" را پیام امسال  13 آبان

یک دانش آموز دیگر نیز "لبیک یا خامنه ای" را پیام امسال  13 آبان عنوان کرد و گفت: میاییم و در روز استکبار ستیزی می گویئم که پشتیبان ولایت فقیه هستیم.

این دانش آموز زنجانی با بیان اینکه ما دانش آموزان هر چند نقش کوچکی در انقلاب اسلامی داریم، اما حضور همه ما در صحنه از ما قدرت بزرگی می سازد که می تواند دریای خروشان شود.

وی با تاکید بر حضور گسترده همه اقشار مردم در راهپیمایی 13 آبان، گفت: می آئیم تا بگویئم جزو سربازان امام خوبمان هستیم.

 

*"مرگ بر آمریکا" پیام ملت ایران به استکبار جهانی

محدثه عابدینی دیگر دانش آموز زنجانی نیز شعار "مرگ بر آمریکا"را پیام ملت ایران به استکبار جهانی عنوان کرد و گفت: این شعار نباید تنها شعار باقی بماند.

وی با بیان اینکه هفته بسیج دانش آموزی بهترین فرصت برای برگزاری برنامه های استکبار ستیزی است، افزود: این روز فرصت مناسبی است تا بگویئم همواره پشتیبان و سرباز کوچک رهبریم.

این دانش آموز مدرسه ولیعصر زنجان با اشاره به اینکه در راهپیمایی شرکت می کنم، افزود: این حضور تاثیر زیادی در رساندن پیام ملت ایران دارد.

وی با بیان اینکه به تعداد دانش آموزان باید تفنگدار هم تربیت شود، افزود: باید در مقابل دشمنان همیشه آماده جنگ بود.

 

*راهپیمایی 13 آبان ضربه مهلکی بر پیکره صهیونیست

محمد کردلو دانش آموز مدرسه شاهد پیامبر اعظم نیز حضور در راهپیمایی 13 آبان را ضربه مهلکی بر پیکره آمریکا،استکبار جهانی و صهیونیست ها باشد.

وی با بیان اینکه شعار "مرگ بر آمریکا" می تواند پیام ملت ایران را برساند،افزود: حضور بسیجیان در عرصه های نبرد موجب ترس استکبار جهانی می شود.

"ابوالفضل طهماسبی" فرمانده سپاه ناحیه شهرستان زنجان نیز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا اظهار داشت: وظیفه دانش ‌آموزان بسیجی با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، تهذیب، تحصیل و ورزش است.

وی با اشاره به اینکه بسیج به صورت جدی همواره در صحنه حضور داشته است، تصریح کرد: سازمان بسیج دانش ‌آموزی امسال با شعار "ایمان، قلم و شجاعت" برنامه های مختلفی را به مناسبت 13 آبان روز استکبار ستیزی برگزار کرده است.

وی خاطرنشان کرد: غبارروبی مزار شهدا، برگزاری یادواره‌ های مختلف در سطح مدارس، برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی، صبحگاه، حضور سازمان یافته در نماز جمعه، میقات صالحین و حضور پرشور دانش‌آموزان همراه با مردم در روز 13 آبان از برنامه های این هفته است.

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان زنجان با دعوت از آحاد مردم برای حضور در راهپیمایی روز 13 آبان گفت: با حضور مردم و دانش‌ آموزان در این روز مشت محکمی بر دهان استکبار زده می ‌شود.

طهماسبی مهم ‌ترین پیام حضور پرشور دانش ‌آموزان در روز 13 آبان را درس استکبارستیزی عنوان کرد، افزود: دشمن با استفاده از شبکه ‌های اجتماعی درصدد کمرنگ کردن این ارزش است.

 

*دانش آموزان با انقلابی گری باید آشنا شوند

وی با بیان اینکه دشمن با برنامه ریزی در زمینه جنگ نرم درصدد کاستن تنفر ما نسبت به آمریکاست، افزود: باید به دانش‌ آموزان کشور شاخصه‌ های انقلابی ‌گری که مبارزه با استکبار است، آموزش داده شود.

رئیس سازمان بسیج دانش آموزی استان زنجان نیز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا اظهار داشت: آبان یادآور سه واقعه مهم تاریخی است که رویدادهای بزرگی شامل تبعید امام (ره)، شهادت دانش آموزان بی دفاع به دست رژیم سفاک شاهنشاهی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام رقم خورده است.

احمدی تبار گفت: تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان خط امام انقلاب دومی بود که امام خمینی (ره) به دفاع تمام قد از آن پرداخت و اسناد جاسوسی آمریکا نیز با تسخیر این لانه بر ملا شد.

 

*نسل چهارم انقلاب در راهپیمایی 13 آبان شرکت می کنند

وی با اشاره به اینکه دانش آموزان با توجه به گستردگی حضور در انقلاب اسلامی همواره در صحنه هستند، افزود: 13 آبان یکی از یوم الله انقلاب اسلامی است که توسط دانش آموزان نسل چهام در کنار نسل های دوم و سوم انقلاب گرامیداشته  می شود.

وی بر ضرورت حضور همه اقشار جامعه در راهپیمایی 13 آبان به عنوان روز استکبار ستیزی تاکید کرد و گفت: همه مردم می آیند تا مشت محکمی بر دهان دشمن و ایادی استکبار بزنند.

این مسئول 13 آبان را یکی از نقاط عطف تاریخ اسلامی دانست و گفت: حضور گسترده بازاریان، خواهران، برداران پیر،جوانان و مسئولان پیام ملت ایران را مخابره می کند.

 رئیس سازمان بسیج دانش آموزی استان زنجان با اشاره به فعالیت 17 حوزه فعال در 14 منطقه آموزش و پرورش در استان زنجان، بیان کرد: یک هزار و 70 واحد دانش ‌آموزی در استان زنجان در کنار پایگاه‌ های مقاومت محلات فعالیت دارند.

وی با اشاره به جامعه هدف 109 هزار نفری دانش ‌آموزان در استان زنجان، ادامه داد: از این میزان 75 هزار عضو سازمان بسیج شده اند که 68 درصد جامعه هدف را شامل می ‌شود.

انتهای پیام/ن

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: 13 آبان 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: