موج رسا
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه نرخ بیکاری در استان روند کاهش داشته است، گفت: نرخ بیکاری در فصل بهار امسال به 8.04 درصد رسیده است.

کد خبر: ۱۹۴۱۶
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۲

به گزارش موج رسا, احمد غریوی امروز در کارگروه تخصصی اشتغال استان با بیان اینکه کارگروه اشتغال ساماندهی نیریو کار استان را برعهده دارد، اظهار داشت: کمیته مهارت آموزی نیز در ذیل کارگروه اشتغال استان توجه به ارتقای آموزش های مهارتی نیروی استانی را دارد.

وی تصریح کرد: ارائه آموزش های مهارتی می تواند علاوه بر افزایش بهره وری و راندمان نیروی کار در کاهش حوادث ناشی از کار نیز بسیار موثر باشد.

مدیرکل اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان زنجان ابراز کرد: کار تحقیقاتی برای احصا نیازهای مهارتی بازار کار استان با همکاری اداره فنی وحرفه ای استان انجام شده است که بتوان ارائه آموزش های مهارتی را متناسب با شناسایی فرصتهای شغلی بازار کار ارائه داد.

وی خاطرنشان کرد: هماهنگی و ارتباط خوبی بین کمیته اشتغال استان وجود دارد و در راستای هدات افراد جویای کار به دوره های مهارتی نیز تفاهم نامه سه جانبه ای با انجمن کاریابی های استان و نیز فنی و حرفه ای و اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی شکل گرفته است که پس از مشاوره شغلی هدایت افراد فاقد مهارت به فنی و حرفه ای از طریق کاریابی ها انجام شود.

 

*جذب 70 درصدی افراد فاقد مهارت بررسی شود

در ادامه این کارگروه مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان با بیان اینکه جذب 70 درصد افراد فاقد مهارت در فرصت های شغلی از طریق کاریابی ها باید مورد بررسی قرار گیرد، عنوان کرد: باید به این سولات پاسخ داده شود که چرا کاریابی ها معرفی افرادی که فاقد مهارت بوده اند را به فنی و حرفه ای استان نداشته است.

وی با اشاره به اینکه بتاید قبول کنیم که جذب افراد فاقد مهارت افتخار نیست ، تصریح کرد: پیشنهاد می کنیم که حتما در ثبت نام کارجویان در کاریابی ها رغبت سنجی از افراد و معرفی آنها برای گذراندن دوره های مهارتی انجا شود.

وی با بیان اینکه آمار اشتغال استان نشان می دهد که افرادی با گذارندن دوره های مهارتی بدون مراجعه به بدون مراجعه به واحدهای کارآفرینی اقدام به ایجاد اشتغال کرده  اند  که لازم است  باید با هدایت آموزشی درست کارجویان جذب بازار کار شوند.

مسابقات ملی مهارت یکی از ملاکهای خوب برای سنجش استعدادها و مهارت های فنی جوانان و نوجوانان است.

انصاری بااشاره به اینکه مسابقات ملی مهارت یکی از ملاکهای خوب برای سنجش استعدادها و مهارت های فنی جوانان و نوجوانان است افزود: عملکرد استان در این مسابقات عملکرد قابل قبولی بوده است و مهارت آموزان در تیمی توانسته اند رتبه سوم کشوری را کسب کنند. که در طی سال های گذشته نیز در چهار سال متوالی در مرحله کشوری مسابقات ملی مهارت رتبه نخست را کسب نمودهاند.

وی خاطرنشان کرد: سطح مسابقات مهارت هر ساله فرصتی را برای سنجش استانداردهای آموزشی تدوین شده نیز فراهم می کند که موفقیت نفرات شرکت کننده در این المپیادها نشان می دهد که اموزش های ارائه شده مطلوب بوده است.

در ادامه هدایت صفری مدیرکل کمیته امداد امام خمینی نیز با اشاره به انعقاد تفاهم نامه آموزشی به منظور آموزش مددجویان ابراز کرد: توانمند سازی مددجویان از جمله اولیت های کمیته امداد است که بتوانیم هرساله 10 درصد از مددجویان خود را توانمند کرده و افرادی را که به هر دلیلی تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفته اند جایگزین این افراد کنیم.

وی با اشاره به لزوم توجه به ارائه آموزش های مهارتی عنوان کرد: ایجاد اشتغال پایدار با کمک آموزش های مهارتی محقق می شود.

انتهای پیام/ک

مطالب مرتبط:
برچسب ها: نرخ بیکاری 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: