موج رسا
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خبر داد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان از شناسایی 47نقطه پرتصادف خبر داد و گفت: اقدامات لازم برای ایمن‌سازی این نقاط انجام می شود.

کد خبر: ۱۹۴۵۶
تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰

"ایرج دست نشان" در گفت و گو با خبرنگار موج رسا,  در زمینه شناسایی نقاط و مقاطع پرتصادف با رویکرد جدید شناسایی این نقاط اظهار داشت: 47نقطه  پرتصادف در راه‌های استان با همکاری فرماندهی پلیس ‌راه استان شناسایی شده که عملیات آشکارسازی و ایمن‌سازی آن‌ها جزو برنامه های در دست اقدام این اداره کل است.

وی افزود: عملیات آشکارسازی این نقاط  شامل نصب علائم اطلاعاتی،پیش آگاهی و سایرتجهیزات ایمنی است . 
این مسئول با اشاره به اینکه استان زنجان دارای  5 هزار و 842 کیلومتر راه است، عنوان کرد: در استان زنجان  115کیلومتر بزرگراه،340 کیلومتر راه اصلی وجود دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان با اشاره به وجود 975کیلومتر راه  فرعی در استان زنجان، خاطرنشان کرد: 4 هزار و 210کیلومتر راه روستایی نیز در استان زنجان وجود دارد.
وی در خصوص فرآیند شناسایی نقاط پرتصادف استان گفت،: در پی ابلاغ دستورالعمل از سوی کمیسیون ایمنی راه‌های کشور، نقاط پرتصادف استان با همکاری  پلیس راه استان شناسایی می شود.

این مسئول بیان داشت: نقاطی که حداقل دو تصادف فوتی یا سه تصادف جرحی یا یک تصادف فوتی به علاوه دو تصادف جرحی در دوره زمانی مشخص داشته باشند جزو نقاط حادثه خیزتلقی می شوند .

انتهای پیام/ن

مطالب مرتبط:
برچسب ها: راه 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: