موج رسا
استاندار زنجان:

استاندار زنجان با اشاره به روند اجرای پروژه پل سید الشهدا گفت: هیچ دلیلی برای توجیه روند کند اجرای پل سید الشهدا قابل قبول نیست.

کد خبر: ۱۹۵۸۶
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۵

به گزارش موج رسا, اسداله درويش اميري در بازدید از روند اجرای پروژه پل سید الشهدا زنجان اظهار کرد: باید اقدامات لازم در راستای تسریع در عملیات تکمیل این پل انجام شود.

وی با بیان اینکه هیچ دلیلی برای توجیه روند کند اجرای پل سید الشهدا قابل قبول نیست، گفت: تمام مدیران ذیربط باید همکاری لازم را در این باره داشته باشند.

وی گفت: با توجه به سرمای زودرس استان زنجان و درخواست‌های مکرر شهروندان زنجانی، پیمانکار پروژه در راستای تسریع عملیات عمرانی باید تلاش خود را دو برابر کرده و هیچ فرصتی را برای انجام عملیات عمرانی از دست ندهد.

شهردار زنجان نيز در اين بازديد گفت: پروژه پل سید الشهدا زنجان از محل تفاهم نامه‌های سه جانبه بین شهرداری، استانداری و راه و شهرسازی بوده است که هر یک از طرفین، یک سوم هزینه آن را تقبل کرده‌اند.

وی تغییرات مدیریتی استان، اصلاح نقشه و اعمال تمهیدات لازم بخاطر تداخل پروژه با دو خطه كردن راه آهن زنجان و همچنین تملک املاک مورد نیاز این طرح را از دیگر عوامل تعویق زمانی این پروژه عنوان کرد و افزود: در راستای رعايت حقوق شهروندان و تسریع عملیات عمرانی، از ابتدای سال 95 تاکنون، حدود 4.5 میلیارد تومان از منابع داخلی شهرداری به پیمانکار پرداخت شده است و حدود 2.5 میلیارد نیز از منابع استانی در شورای برنامه ریزی استان به این پروژه اختصاص خواهد یافت .

یگانه گفت: بدلیل ماندگاری و حفظ امنیت این پل، هرگز کیفیت را فدای سرعت نکرده و از بهترین شرکت‌های مشاور که روی پلهای کابلی تجربه کافی داشته اند، دعوت کرده ایم تا به بازبینی نقشه ها و نظارت کامل بر روند اجرای کار بپردازند.

وی ادامه داد: هم اکنون شرکت نصر اصفهان پیمانکار و شرکت مهندسی آرسس پل، مشاور پروژه زیرگذر سید الشهدا می باشند که همواره تاکید لازم بر اتمام این پروژه طبق مفاد قرارداد به پیمانکار شده است.

شهردار زنجان از بازگشایی کامل مسیر و تردد راحت همشهریان تا دو ماه آینده خبر داد و تصریح کرد: مهندسین مشاور حدود 95 روز تاخیر مجاز برای پیمانکار را لحاظ نموده اند و در صورت تامین منابع مالی و همکاری سایر دستگاهها بخصوص پلیس راهور، تا آخر آذر ماه بازگشایی مسیر محقق خواهد شد.

 انتهاي پيام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها: پل سید الشهدا 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: