موج رسا
نماینده ولی فقیه در استان زنجان:

نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: دشمنی آمریکا با پیروزی دموکرات ها یا جمهوری خواهان با ایران تغییر نمی کند.

کد خبر: ۱۹۶۰۲
تاریخ انتشار: جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۰

به گزارش موج رسا, آیت ‌الله شیخ علی خاتمی در خطبه‎ های نماز جمعه این هفته شهر زنجان با اشاره به انتخابات آمریکا اظهار داشت: کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در جریان رقابت های خود بسیاری از مسائل را روشن کردند.

وی با اشاره به اینکه این کاندیداها به قدری زیاده روی کردند که حتی جان کری نیز این وضعیت را شرم آور عنوان کرد، افزود: مشکلات آمریکا در جریان انتخابات به خوبی به مردم عیان شد.

خطیب جمعه زنجان مشکلات داخلی و جنگ خارجی را از مهمترین مشکلات مطرح شده در جریان انتخابات عنوان کرد و گفت: این موضوع تا جایی پیش رفت که حتی فقر و گرسنگی 99 درصدی مردم و رفاه یک درصدی نیز در جریان انتخابات مشکلات آمریکا را واضح تر به مردم عیان کرد.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی آمریکا دشمن درجه یک مردم ایران بوده است، افزود: امروز مشخص است که با انتخاب جمهوری خواه یا دموکرات برای ریاست جمهوری آمریکا دشمنی آمریکا نسبت به ایران کم نمی شود.

وی با اشاره به اینکه دشمنی آمریکا با ایران سیاست دائمی آمریکایی ها استف خاطرنشان کرد: نباید خوش بین بود که با برگزاری انتخابات این جریان تعدیل شود.

خطیب جمعه سیاست آمریکا در قبال اسلام، مسلمانان و ایران را همواره ستیزه جویانه عنوان کرد و گفت: حمایت بی‎ قید و شرط از رژیم غاصب اسرائیل نیز سیاست مشترک همه روسای جمهور این کشور است.

آیت ‎الله خاتمی آمریکا به روزهای اضمحلال خود نزدیک است و در جریان انتخابات نیز کاملا مشخص شد، گفت: کسری800 میلیارد دلار بودجه و زندگی 42 میلیون نفر آمریکایی زیر خط فقر از مشکلات بزرگ این کشور محسوب می شود.

وی افزود: انتخابات آمریکا قابل توجه کسانی است که آمریکا را قبله می‎ دانند و امیدوارند با ارتباط با آمریکا مشکلات حل شود.

امام جمعه زنجان در بخش دیگری از سخنان خود  با اشاره به 23 آبان به عنوان روز حمایت از بیماران کلیوی گفت: در استان زنجان این انجمن پیشتاز است.

خطیب جمعه به 24 آبان سال 58 روز تصویب قانون اساسی اشاره کرد و گفت: هر کشوری دارای قانون مادری بوده و آن قانون میثاق ملی است که خوشبختانه قانون اساسی ایران مترقی است.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان 24 آبان سال 1360 را به عنوان سالروز ارتحال آیت ‎الله علامه حسین طباطبایی یادآور شدو گفت: تفسیر نفیس و ارزشمند المیزان از مهمترین کتاب های این علامه بزرگ است.

آیت ‎الله خاتمی با اشاره به 24 آبان به عنوان روز کتاب و کتابخوانی و روز کتابداری،گفت:مقام معظم رهبری بارها در زمینه مطالعه کم در ایران هشدار داده اند که ضروری است به منویات رهبری توجه ویژه شود.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری هم به مردم و هم به مسئولان توصیه هایی در زمینه کتابخوانی دارند، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند:" اگر بتوانیم فرهنگ کتابخوانی را رایج کنیم و تولید کتاب را هم خوب گسترش دهیم، بخش عمده‎ای از وظایف فرهنگی دولت جمهوری اسلامی انجام می‎شود".

انتهای پیام/ن

مطالب مرتبط:
برچسب ها: آمریکا 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: