موج رسا

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی اعلام کرد: تا روز گذشته بیش از یک میلیون نفر از زائران اربعین از مرزها به سمت عتبات عالیات خارج شده اند.

 

 
کد خبر: ۱۹۶۵۷
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۳

به گزارش موج رسا, آقا بابایی وضعیت تردد در مرزها را قابل قبول خواند و گفت: البته با توجه به انبوه زائران در مرز مهران بهتر است هموطنان از مرز شلمچه یا چذابه برای ورود به عراق استفاده کنند. 

پلیس راهور از زائران و رانندگانی که در مسیرهای منتهی به مرز مهران تردد می کنند خواست نظم، مقررات و دستورات انتظامی و ترافیکی را رعایت کنند و با دقت بیشتری در جاده های منتهی به مرز تردد کنند.

ستاد مرکزی اربعین تاکید کرده تمام زائران برای خروج از مرز باید مدارک قانونی شامل ویزا و گذرنامه را همراه داشته باشند چرا که اجازه خروج به افرادی که نقص مدارک داشته باشند داده نخواهد شد. دفاتر کنسولی عراق برای صدور روادید اربعین تا 28 آبان فعال است.

خبر دیگر اینکه مراحل قانونی کاهش تعرفه ارتباطی در عراق طی شد و از بامداد امروز نرخ مکالمه زائران ایرانی در عراق  به مدت یک ماه نصف می‌ شود.

رئیس مرکز اطلاع‌ رسانی وزارت ارتباطات گفت: تعرفه تماس ازعراق به ایران به دقیقه‌ ای حدوداً 550 تومان رسیده است. تعرفه تماس از  ایران به عراق چندی پیش به دقیقه‌ای 550 تومان کاهش یافته بود.

 

 

منبع:شبکه خبر/ا

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: