موج رسا
سرپرست فرمانداری استان زنجان:

سرپرست فرمانداری استان زنجان با اشاره به اینکه بیش از 50 درصد از درآمد شهرداریها از محل دریافت عوارض و جرایم است٬ گفت: عمده درآمد شهرداریهای پایدار نیست.

کد خبر: ۱۹۶۸۲
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۰

به گزارش موج رسا, رسول بیات ظهر امروز در نشست تخصصی شهرداران استان با بیان اینکه کسب اعتماد در بین مردم بزرگترین سرمایه و دلیل اصلی پیشرفت در حوزه مدیریت شهری است، اظهار داشت: طولانی شدن برخی از پروژه‌های شهری سبب جریحه‌دار کردن روح و روان مردم می‌شود. 

 وی با تاکید بر احیا بافتهای فرسوده در استان زنجان گفت: توجه به بافت فرسوده در اولویت برنامه‌های شهرداری قرار گیرد.

سرپرست فرمانداری زنجان توجه به سکونتگاههای غیررسمی و بافت فرسوده شهری در زنجان را مهم عنوان کرد و گفت: بخشهای سکونتگاههای غیررسمی و بافت فرسوده مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

وی با اشاره  به اجرای برنامه‌های مدیریت جامع شهری بافتهای فرسوده گفت: متاسفانه مدیریت شهری از یک برنامه منسجم و میان مدت و کوتاه مدت برخودار نیستند.

بیات با بیان اینکه عمده درآمد شهرداریهای پایدار نیست، ابراز کرد: بیش از 50 درصد از درآمد شهرداریها از محل دریافت عوارض و جرایم است.

مناسب سازی اولویت برنامه شهرداری قرار گیرد

جواد رحمتی معاون امور عمرانی استاندار زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه باید زمان اتمام  پروژه‌های شهری به مردم اطلاع رسانی شود٬ اظهار کرد: مردم انتظار دارند یک پروژه‌ در موعد مقرر به پایان برسد و دلایل عدم تحقق زمان انجام پروژه‌ها به اطلاع مردم برسد تا مردم در جریان امور قرار بگیرند.

وی با اشاره به مناسب سازی سطح شهر برای معلولان ابراز کرد: معلولان در سطح شهر برای عبور و مرور دچار مشکل می‌شوند که باید هرچه سریعتر این موانع برطرف شوند چرا که با وجود این همه تاکید  هنوز این آئین‌نامه رعایت نمی‌شود.

رحمتی عنوان کرد: توجه به نوآوری‌ها در مدیریت شهری موجب کاهش هزینه‌ها در امور از جمله مبلمان شهری می‌شود که مبلمان فرسوده شهری از جمله آن است.

مطالبات 4 میلیارد ریالی کتابخانه‌های عمومی از شهرداریها

امیرعلی نیک‌بخش نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در مناطق روستایی 35 باب کتابخانه احداث شده است اظهار کرد: در سطح استان زنجان در مناطق شهری و روستایی  92 کتابخانه عمومی احداث شده است.

وی ابراز کرد: طبق گزارشهای اعلام شده در سطح کشور استان زنجان به طور میانگین جزو چهار کتابخانه برتر کشور محسوب می‌شود که در کل کتابخانه‌ها در سطح استان یک ملیون و 100 هزار جلد کتاب وجود دارد.

نیک‌بخش به مطالبات کتابخانه‌های عمومی استان از شهرداریها اشاره کرد و یادآور شد: مطالبات کتابخانه‌های عمومی استان در سال 94 از شهرداریها چهار میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد شده است .

وی با بیان اینکه شهرداریها در زمان مشخص اقدام به پرداخت مطالبات کتابخانه‌های عمومی کنند، افزود: متاسفانه در سال 95 برخی از شهرداریها هیچگونه پرداختی به کتابخانه‌های عمومی استان زنجان نداشتند.

مدیرکل امور کتابخانه‌های استان زنجان خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت گسترش فرهنگ  کتاب و کتابخوانی و وجود دغدغه‌های موجود در این بخش شهرداریها بحث کتابخانه‌ها را در اولویت کاری خود قرار دهند.

پیش‌بینی 7 میلیارد تومان برای تکمیل پل سید الشهدا

حبیب یگانه شهردار زنجان  به برخی از مشکلات رخ داده در روند اجرای طرح سبزه‌میدان با شریک سرمایه‌گذار اشاره و گفت: شریک مورد نظر پس از این مشکلات از طرح کنار گذاشته شده است.

این مقام مسئول به پروژه پل سید الشهدا اشاره کرد و گفت: امسال برای این پروژه هفت میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.

یگانه به طرح بازگشایی معابر اطراف پادگان که بخشی از این پروژه در هفته دولت اجرایی شد اشاره کرد و گفت: با حمایت های استانداری زنجان بازگشایی این محور با شرایط موجود بدون پرداخت پول یک موفقیت استانی به شمار می‌رود.

این مقام مسوول به پروژه مرکز کنترل ترافیک هم اشاره کرد و گفت: با پیگیری های امور عمرانی طرح مطالعات جامع ترافیک اسفند سال گذشته به اتمام رسید و امید می رود تا پایان امسال این مرکز به بهره برداری برسد.

شهردار زنجان به احداث پارکینگ طبقاتی در چند نقطه از شهر زنجان اشاره کرد و گفت: پارکینگ طبقاتی سعدی وسط از جمله پروژه‌هایی است که در آینده نزدیک کلنگ‌ زنی می‌شود.

وی به پارکینگ طبقاتی پشت سینما قدس که مدتی راکد بود اشاره کرد و گفت:  این پروژه به پیمانکار سپرده شده است که درصد قابل توجهی از آن تا پایان امسال اجرایی می شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: