موج رسا
حجت الاسلام رحیمی/

امام جمعه ابهر در خطبه های نماز جمعه گفت: مگر مسئولین نمی دانند راهپیمایی اربعین هر سال با شکوه تر از گذشته به صورت خودجوش و مردمی برگزار می شود چرا تدبیر لازم را نکرده اند و زائران عزیز ما در مهران دچار مشکل شده اند.

کد خبر: ۱۹۷۷۹
تاریخ انتشار: جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۵

به گزارش موج رسا,به نقل از ابهر۲۴،حجت الاسلام رحیمی در خطبه های نماز جمعه شهر ابهر با بیان اینکه به نظر پیشوایان بزرگ اسلام تمام بدبختی ها و نکبت های فردی و اجتماعی معلول گناهانیست که مردم مرتکب شده و به کیفر ان دچار شده اند اظهار کرد: ستمگری و خیانت، دروغ و تزویر، بی عفتی و بی حیایی و زورگویی و تعدی و پایمال کردن حقوق مردم و خلاصه هر قسم گناه مانند مرضی آثار شومی دارد که مریض را مبتلا و بدبخت می کند. و در مقابل کارهای الهی نیز ماندگار خواهد بود.

وی در ادامه اضافه کرد: از آغاز آفرینش انسان تا کنون جنگ های فراوانی روی داده  که برای جامعه بشری خساراتی در بر داشته منتها بعضی از ان نزاعها مذهبی و سیاسی و عده ای مادی و قدرت طلبی بوده است که امار تلفات و خسارات بعضی از انها سر سام آور است.

امام جمعه شهر ابهر با بیان اینکه چرا کربلا و نام امام حسین مانده و ماندگار هست و خواهد بود افزود: این جنگ که به ظاهر چند ساعته بوده است و اگر قضایای شام را بررسی کنید یک خطبه آتشین و با بصیرت امام زین العابدین(ع) شام را دگرگون و زیر و رو کرد.

خطیب جمعه ابهر تصریح کرد: همان مردم بی بصیر شام که بیست و چند سال در بالای منبر ها حضرت علی (ع) ناسزا گفته بودند بعد از سخنرانی امام زین العابدین یک مرتبه صدای ضجه و زاری مردم بلند شد و به یزید لعنت فرستاد و یزیدی که به همراه محافظ بود از محلی بی اختیار فرار کرد.

حجت الاسلام رحیمی تاکید کرد:‌ امروز نیز تجمع عظیم میلیونی مسلمانان برای یک شخصیت، آن هم در کشور بحران زده عراق و اوج ایثار و احسان مردم عراق دنیا را مات و مبهوت کرده تا بگویند حسین کیست چنانچه امام زمان نیز موقع ظهور خود را به امام حسین(ع) معرفی خواهد کرد.

وی با اشار هبه مسئولین خاطر نشان کرد: مگر مسئولین نمی دانند راهپیمایی اربعین هر سال با شکوه تر از گذشته به صورت خودجوش و مردمی برگزار می شود چرا تدبیر لازم را نکرده اند و زائران عزیز ما در مهران دچار مشکل شده اند.

امام جمعه ابهر تصریح کرد: باید قبول کرد بسته شدن مرز مهران به روی هموطنانی که حتی روادید و مدارک قانونی داشته جزء بر اثر بی تدبیری و عدم مدیریت صحیح نبود، و تکرار آن در سالهای بعد به هیچ وجه قابل انتظار و پذیرفتنی نیست و باید در نظر داشت موقع برگشت زائران مرزها با ازدحام فوق العاده رو به رو خواهند بود.

خطیب جمعه ابهر تاکید کرد:‌ خستگی زائران و عجله برای برگشت بدون همراهی و همکاری همه جانبه و دلسوزانه تمامی دستگاهها می تواند خاطراتی را برای هموطنان ایجاد کند.

حجت الاسلام رحیمی اظهار کرد:‌ بنابراین استقبال از این عزیزان یک عزت ملی می طلبد و زوار گرامی می بایست کمال همکاری را با مسئولین و ماموران مستقر داشته باشند.

رحیمی به آغاز هفته بسیج اشاره کرده و ضمن اینکه وعده سخن راه به هفته آینده موکول کرد افزود: بهترین سخن را در مورد بهترین افراد، بهترین رهبر دنیا حضرت امام و رهبری فرموده است که آنچه برای این جانب، غرور انگیز و افتخار آفرین است روحیه بزرگ و قلوب سرشار از ایمان و اخلاص و روح شهادت طلبی این عزیزان که سربازان حقیقی ولی الله الاعظم هستند.

وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در باره فتح القلوب افزود: اگر بر کشوری نوای دلنشین تفکر بسیجی طنین انداز شد چشم طمع دشمنان و جهانخوران از آن دور خواهد گردید و الا هر لحظه باید منتظر حادثه ماند.

امام جمعه ابهر با اشاره به دیگر سخنان رهبر انقلاب تصریح کرد:‌ من دست یکایک شما پیشگامان رهایی را می بوسم و می دانم که اگر مسئولین نظام اسلامی از شما غافل شوند، به آتش دوزخ الهی خواهند سوخت.

حجت الاسلام رحیمی گفت: پیام شهدای ما و امام شهیدان ما و همه بسیجیان و پیام شهید محسن خزائی به همه آحاد مردم اعم از رئیس و مرئوس و خواص و عوام این است که راه نجات و برون رفت مشکلات داخلی، روی آوردن به روحیه جهاد و انقلابی و عاشورایی و اربعینی و بسیجی است که هم پاکی و هم صداقت در ان موج می زند و هم اقدام و عمل در ان لبریز است.

وی در ادامه اضافه کرد: بیاییم به جای حرف و شعار و حرافی به استعداد ها و سرمایه های بی شمار کشور اعتماد کنیم بیاییم انقلابی های عزیزمان را افراطی نام نگذاریم و از شعار عبور کرده و قدری اقدام و عمل بکنیم.

رحیمی در آخر خطبه از انجمن حمایت بیماران کلیوی تقدیر و تشکر کرده اند و از همه مردم درخواست کردند با این عزیزان همکاری و همراهی نمایند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: