موج رسا
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ارتباط با آمریکا سرابی بیش نیست و چنین خوش بینی فرصت ها و زمان را از دست ما می گیرد.

کد خبر: ۱۹۹۱۶
تاریخ انتشار: جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۰

به گزارش موج رسا, سرلشگر محسن رضایی امروز در همایش پیشکسوتان و نخبگان بسیج، در زنجان با تبریک هفته بسیج،اظهار داشت: ایام دهه آخر صفر سالروز شهادت پیامبر گرامی اسلام، امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) است که از غم انگیزترین ایام محسوب می شود.

وی افزود: در همان سال های اول پیروزی انقلاب اسلامی،ارتش بعثی عراق وارد پنج استان کشور شد و آنگونه بود که خیلی ها متوجه الهامات غیبی امام خمینی (ره) شدند که با تشکیل بسیج، توطئه های دشمنان را به موقع تشخیص داده اند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: تا کنون حادثه پشت سر هم پیش آمده و اگر وجود نیروی عظیم ملت ایران نبود، از انقلاب چیزی باقی نمی ماند و بارها سقوط می کرد.

رضایی خاطرنشان کرد: گاهی انقلاب تا جایی پیش رفته است که تنها یک نخ باقی مانده است اما دست غیب به کمک نیروهای ایرانی آمده و انقلاب را نجات داده است، بسیج به عنوان شجره طیبه خیر و برکات و ثمرات بسیاری را داشته است.

وی گفت: مقام معظم رهبری پس از امام از ملت، نیروهای سپاه و بسیج و امنیت محکم حمایت کرده اند، اگر به وضع کشور نگاه کنیم متوجه می شویم که پس از 39 سال از پیروزی انقلاب همچنان رهبر انقلاب از انقلابی گری صحبت می کنند.

 

*انقلاب نباید به حاشیه رود

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: اگر به وضع کشور نگاه کرده و درست تحلیل کنیم متوجه می شویم که انقلاب نباید فراموش شده یا به حاشیه رفته و روحیه انقلاب از بین برود چرا که نیازمند آن هستیم.

رضایی با اشاره به پیشرفت های خارق العاده کشور در بخش های مختلف که دشمنان به آن اذعان می کنند، افزود: برخی خودی ها سرشان را زیر برف کرده و این پیشرفت ها را نمی بینند.

وی با بیان اینکه عدم تعادل و توازنی وجود دارد چرا که در امنیت، سیاست،دفاع،هسته ای و تربیت نیروهای ارزشی و قهرمانان بزرگ پیشرفت کرده ایم، گفت: جوانان 19 و 18 ساله تبدیل به کادرها، فرماندهان و ژنراهای کاربردی و قهرمان شده اند، اما در زمینه اقتصاد، معیشت مردم،صنعتی و کشاورزی عقب ماندگی های جدی وجود دارد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه در قسمت دفاعی موشک هایی که ایران تولید می کند باعث شگفتی کشورهایی همچون کره شمالی شده است که بخشی از این صنعت را در اختیار ایران گذاشته است، خاطرنشان کرد: یک برگ کاغذ هم به رژیم شاهنشاهی نداده بودند که دست نشانده آنها بود.

رضایی بیان داشت: وقتی سیم خاردار هم به ما نمی دادند چطور می شد موشک بسازیم،در سختی های جنگ فکر کردیم یا موشک وارد کنیم و بعد دنبال این بودیم که موشک بسازیم.

وی گفت: شهید طهرانی مقدم با 15 نفر به سوریه رفته و آموزش ها را فرا گرفتند و محسن رفیق دوست را سراغ قذافی فرستادیم و با تحریکش موشک گرفتیم و افسران لیبی نیز آمدند تا سرکار باشند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه یک تیم نیز به کره شمالی رفتند تا دانش موشک را یاد بگیرند، گفت: اولین دانش موشکی را از آنجا گرفتیم و نتیجه این شد که در عملیات بدر افسران لیبی فرار کردند و شلیک نکردند.

رضایی تصریح کرد: 17 قطعه حساس این موشک ها را لبیایی ها با خود به سفارت برده بودند تا حتی ما نتوانیم موشک ها را شلیک کنیم اما نیروهای ایرانی با اتکا به خداوند متعال در این امر موفق شدند،در گزارش من به امام هست که فرزندان بسیجی شما در کمتر از 25 روز موشک های لیبایی را فعال کردند.

 

*امروز کره شمالی دنبال دانش ما است

وی با بیان اینکه خودمان موشک ساز شدیم و امروز کره شمالی دنبال دانش ما است، گفت: موشک هایی با بردهای 2هزار کیلومتر می سازیم چطور است که خودروی با کیفیت نمی توانیم بسازیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: در بخش هایی که تحریم ها سخت بود پیشرفت های ما شگفت انگیز است اما در بخش های دیگر از جمله اقتصاد پیشرفت نداریم و هنوز مجلس و مسئولان نتوانسته اند به این سئوال پاسخ دهند.

رضایی گفت: در حوادث برجام امام و مقام معظم رهبری کارنامه پر افتخاری در ایران دارند و ملت را از اقیانوس ها عبور دادند.

وی افزود: یک میلیون میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود دارد اما این میزان در بازار دیده نمی شود در حالی که اگر این پول در صنعت و کشاورزی هزینه شود، ایران آباد می شود.

رضایی خاطرنشان کرد: ایران در چهار سال گذشته عمیق ترین و طولانی ترین رکود را پشت سر گذاشته است و از نظر اقتصادی ما عقب هستیم،هفته بسیج زمانی است که باید به آن بپردازیم.

وی با اشاره به اینکه در بخش های سیاست و دفاع روحیه بسیجی موج می زد و نیروهای انقلاب مدیریت لازم را داشتند، افزود: اما در بخش اقتصاد اینگونه نبوده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: در جنگ بدون درجه پست و مقام رزمندگان اسلام پیشروی می کردند اما این روحیه در صنعت و کشاورزی و اقتصاد نبوده است اگر می خواهیم این بخش ها درست شود باید همان فرمولی که در دفاع، سیاست و امنیت به کار گرفتیم،به کار بگیریم و باید با روحیه انقلابی گری در این عرصه ها کار کرد.

رضایی ادامه داد: اگر ارزش های انقلاب وارد اقتصاد و فرهنگ شود برادری، نوآوری و خلاقیت موج می زند و دست به زانوی خود زده و فنآوری ها پیشرفت می کند.

وی افزود: انقلاب و ارزش های انقلابی باید وارد اقتصاد شده و با عمل و مدیریت انقلابی و جهادی و با کادر سازی در این راستا وارد عمل شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به کمبود مدیران توانمند اقتصادی در کشور و عدم کادر سازی در این زمینه، گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با کادرسازی مناسب ماموریت های خود را به خوبی انجام داده است اما هنوز در اقتصاد این موضوع تحقق نیافته است.

رضایی یادآور شد: ارزش ها و مدیریت انقلابی موجب شکوفایی و رونق اقتصاد و از بین رفتن فقر می شود، انقلابی گری بحث سیاسی نیست بلکه حقیقتی است که از آن غفلت شده است.

 

*برخی ها اعتقاد خود را به توانمندی ها از دست داده اند

وی با اشاره به اینکه حرف هایی مبنی بر اینکه برای پیشرفت اقتصاد باید رابطه خود را با آمریکا درست کنیم، در جامعه مطرح می شود، افزود: این افراد معتقدند آمریکا با فشار آوردن اجازه نمی دهد اقتصاد درست شود اگر چه بسیاری از این افراد دلسوز هستند اما اعتقاد خود را به توانمندی های انقلاب از دست داده اند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دو راه ادامه مسیر گذشته و پاک کردن گذشته مطرح می شود،آنهایی که از روی اغراض شخصی می فهمند و این حرف را می زنند که امام را باید مقدس در موزه انقلاب نگهداشت، دچار نفاق شده اند.

رضایی خاطرنشان کرد: حتی زمان شاهان قاجار و پهلوی نیز آمریکا و انگلیس شریک خوبی برای ایران نبودند چه برسد به اینکه امروز، پس از انقلاب بارها و بارها ایران روحیه مسالمت آمیز از خود به نمایش گذاشته است اما آنها به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرده اند.

وی با اشاره به اینکه ارتباط با آمریکا سرابی بیش نیست و چنین خوش بینی فرصت ها و زمان را از دست ما می گیرد، گفت:مقام معظم رهبری جلوی آمریکا ایستاده است یک عده فریب ندهند که دشمنی آمریکا با ما واقعیت ندارد.

این مسئول با بیان اینکه یک عده گفتند چرا جمهوری اسلامی مثل اباعبدالله عمل نمی کند، چرا مذاکره را قبول نمی کند در حالی که مذاکره عدم بیعت با بیعت خیلی متفاوت است،عدم مذاکره مشخص است و دفع شر از سیاست های نظام اسلامی است و دنبال جنگ نیستیم.

وی گفت: کسانی که در قدرت می نشینند دنبال سراب نرفته و فرصت ها را از دست ندهند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه وقتی ملت ایران حرف های واقعی را از مسئولان بشنوند، چه دفاع از حرم باشد چه ساخت موشک پشت سر آنها حرکت می کنند، افزود: مردم در کوچکی و تردید و روحیه سازشکارانه ضعیف می شوند و در بزرگ منشی قد می کشند.

وی افزود: فلسفه بسیار روشنی پشت سر سیاست های مقام معظم رهبری وجود دارد  و همین سیاست روشن موجب شده تا در کوران فضاهای بین المللی و فضای مجازی مسیر امام همچنان ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/ن 

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: آمریکا 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: