موج رسا
همزمان با سراسر کشور

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: همزمان با سراسر کشور،مانور سراسری زلزله و ایمنی در زنجان برگزار می شود.

کد خبر: ۲۰۰۲۶
تاریخ انتشار: شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۵

فاطمه جمشیدی امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا,  اظهار داشت: هجدهمین مانور سراسر زلزله و ایمنی همزمان با سراسر کشور در مدارس استان زنجان برگزار می شود.

وی افزود: این مانور که قرار بود هشتم و نهم آذر ماه سال جاری برگزار شود به دلیل تقارن با ایام رحلت پیامبر گرامی اسلام، امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) به روز دوشنبه 15 آذر ماه سال جاری انتقال یافت.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان ادامه داد: این برنامه با رویکرد مدرسه ایمن،جامعه تاب آور با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان و مدیریت بحران استان برگزار می شود.

جمشیدی خاطرنشان کرد: نقش مردم در پیشگیری و کاهش اثراث سوانح طبیعی که منجر به آگاهی بخشی به مردم با ایجاد گروه های مدیریت بحران جامعه تاب آوری می شود از اهداف برگزاری این مانور است.

وی بیان داشت: آمادگی برای رویارویی با زلزله،کاهش تلفات و خسارت ناشی از حوادث و بلایای طبیعی و ایجاد آمادگی برای دانش آموزان برای واکنش صحیح و سریع در برابر زلزله از اهداف این مانور است.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان تصریح کرد: این برنامه به صورت نمادین در مدرسه راهنمایی شهید شیرودی زنجان در 15 آذر ماه سال جاری از ساعت 9 برگزار می شود.

جمشیدی ادامه داد: به همین منظور از 10 روز گذشته با حضور مربیان مجرب جمعیت هلال احمر استان زنجان دوره های آموزشی برای دانش آموزان و معلمان استان زنجان در مدارس آغاز شده است.

وی گفت: این دوره برای مدارسی که از جمعیت هلال احمر استان زنجان برای برگزاری دوره درخواست داشته اند، برگزار شده است.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان خاطرنشان کرد: این دوره در زمینه پناه گیری و خروج اضطراری در هنگام بروز زلزله برگزار شده است و دانش آموزان در قالب تیم بندی امداد و نجات آموزش های لازم را کسب می کنند.

جمشیدی ادامه داد: این آموزش ها در هفت شعبه استان زنجان در شهرستان های ایجرود، خدابنده، ماهنشان،خرم دره، ابهر،زنجان و سلطانیه برگزار می شود.

انتهای پیام/ن

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: زلزله 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: