موج رسا
در هشت ماه سال جاری صورت گرفت

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: در هشت ماهه نخست سال جاری،تردد بیش از 609 میلیون وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی استان زنجان ثبت شده است.

کد خبر: ۲۰۰۶۱
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۰

به گزارش موج رسا, ایرج دست نشان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس آمار و اطلاعات دریافتی از ۵۸ دستگاه های ترددشمار برخط در محورهای استان زنجان، از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه ،69 میلیون و 125 هزار و 43تردد در محورهای استان زنجان به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 8 درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: طی این بازه زمانی بیش از 15 میلیون خودرو سنگین و 54میلیون خودرو سبک در جاده های استان تردد داشته اند.
دست نشان تصریح کرد: بیشترین ترافیک در طی این مدت، در آزادراه زنجان- قزوین با 4 میلیون و 152 هزار وسیله نقلیه با متوسط نرخ712 تردد وسیله نقلیه در ساعت ثبت شده است که در ساعات اوج ترافیک به 2 هزار و 742 خودرو در ساعت نیز رسیده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان اظهارداشت: میانگین سرعت متوسط در کل محورهای استان برابر با 81 کیلومتر بر ساعت بوده است و از دیدگاه آماری میزان تخلفات سرعت غیر مجاز 10 درصد  و سبقت  غیر مجاز  یک درصد و فاصله غیرمجاز  11 درصد  بوده است.
همچنین وی با اشاره به  نصب سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور برای  جلوگیری از تخلفات رانندگانی که با سرعت غیرمجاز رانندگی می کنند، تاکید کرد: سرعت غیرمجاز عامل بسیار مهمی در شدت تصادفات هنگام بروز حوادث جاده ای به شمار می رود و آنچه کنترل سرعت غیرمجاز را پررنگ تر می کند نسبت آن با میزان کاهش تصادفات و سوانح جاده ای است.
وی اظهار کرد: مزیت این سامانه ها امکان تشخیص سرعت متوسط علاوه برسرعت لحظه ای است به طوریکه اگر راننده ای جلوی دوربین سرعتش را کم و مسیر بین دوربین ها را با سرعت غیرمجاز طی کند، این سامانه ها قادر هستند سرعت متوسط متخلف را ما بین 2 دوربین محاسبه کنند و متخلف را تشخیص دهند.
مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان گفت: این قابلیت به صورت دستی و بدون استفاده از سیستم های حمل و نقل هوشمند امکان پذیر نیست.

انتهای پیام/ن

مطالب مرتبط:
برچسب ها: تردد 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: