موج رسا
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده اي با ایفای نقش در دو موضوع مهم راهداری و حمل و نقل جاده ای، بازویی توانمند برای توسعه استان زنجان است.

کد خبر: ۲۰۱۴۳
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۰

به گزارش موج رسا, "ایرج دست نشان" در مانور راهداری زمستانی استان زنجان اظهار داشت: اداره کل حمل و نقل جاده ای استان زنجان به عنوان متولی نگهداري، بهسازي و ایمن سازي راه هاي استان زنجان و همچنین داشتن سهم بیش از  90 درصدی در جابجایی کالا و مسافر استان،جایگاه ویژه اي در توسعه ملی وافزایش بهره وري اقتصادي استان دارد.

وی افزود:اعتبارات استانی در بخش راهداری 192,764 میلیارد تومان در سال جاری است که مقرر شده است  35درصد آن به تفکیک  15درصد نقد و 20 درصد اسناد خزانه اسلامی تخصیص یابد.

این مسئول تصریح کرد: اعتبارات مصوب ملی امسال حدود 42.6 میلیارد تومان در سالجاری جاری است که تاکنون حدود 40درصد آن  تخصیص معادل حدود 17:5میلیارد تومان است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان تصریح کرد: استان زنجان داری 5.842 کیلومتر راه اصلی و شریانی است که معادل 10.895 کیلومتر راه همسنگ است که ارزش ریالی آن 63.687 است.

وی اظهارداشت:  در استان زنجان 28 راهدارخانه با اعتباری بالغ بر 515 میلیون تومان ( از لحاظ گرمایشی –تجهیز پتوو....) کاملا"تجهیز شده اند و آماده اسکان مسافرین در مواقع ضروری است.

وی یادآورشد: نمک مورد نیاز راهدارخانه ها به میزان 18.300تن تهیه و در راهدارخانه ها تخلیه شده است که در صورت بارش برف ویخبندان مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

این مسئول بیان داشت: همچنین ماسه مورد نیاز 3برابر میزان نمک  تهیه شده است و کلیه ماشین آلات راهداری زمستانی که تعداد آنان 227 دستگاه است، تجهیز و تیغه برف روبی مورد نیاز آنان نیز تامین شده و آمادگی کامل برای ارائه خدمات به هم وطنان عزیز را دارند.

دست نشان تاکید کرد: استان زنجان دارای 47 نقطه پر تصادف است که از این میزان 7 پروژه با اعتباری حدود 20 میلیارد تومان در حال رفع مشکل است و 28 نقطه دیگر نیز آشکارسازی شده است.

وی گفت: کمیسیون ایمنی با حضور ارگانهای امداد رسان و خدمات رسان جاده ای برای آمادگی برای راهداری زمستانی در روزهای آتی تشکیل خواهد شد.

انتهای پیام/ن

مطالب مرتبط:
برچسب ها: حمل و نقل 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: