موج رسا
استاد دانشگاه و ژئوپولیتیسین برجسته ایرانی :

استاد دانشگاه و ژئوپولیتیسین برجسته ایرانی گفت: جناب روحانی و آقای ظریف بنده بسیار متاسف هستم شما هم ظاهرا خود را در بن بستی قرار داده اید که راه دیگری را برای برون رفت از این بحران نمی یابید جز فریاد "کی بود؟ کی بود؟ من نبودم".

کد خبر: ۲۰۱۸۷
تاریخ انتشار: شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۵

به گزارش موج رسا, به نقل از عصر زنجان، پیروز مجتهد زاده با بیان اینکه از اول شروع دولت روحانی حداکثر تلاش و همت خودرا بکار گر فتم تا از مواضع دولت در رویارویی با مساله هسته ای و مذاکرات بین المللی مربوط بدان حمایت کنم، اظهار کرد:حداکثر انرژی خود را برای حمایت از مذاکرات یاد شده در رسانه های ملی ،منطقه ای و بین المللی مصرف کردم تا این مذاکرات به سرانجام مطلوبش برسد. ولی دیدیم که دستگاه اجرایی روابط خارجی کشور در عمل ثابت کرده ند که شایستگی های دیپلماتیک لازم را برای به سرانجام مطلوب رساندن این مذاکرات را نداشته اند.

وی با اشاره به اینکه ساختار دیپلماتیک دولت میزان ضعف در امر دیپلماسی و مذاکرات خود را به خوبی نشان داده است، تصریح کرد: همان طور که پیش بینی کرده بودم ما در مذاکرات برجام به آمریکا بدهکار هم شدیم و هیچ چیزی در این مذاکرات به دست نیاورده ایم.

از اول اجرای برجام عدم صداقت آمریکا در کار مذاکرات پیدا بود

این ژئوپولیتیسین ایرانی با بیان اینکه از اول اجرای برجام عدم صداقت ایالات متحده آمریکا در کار مذاکرات پیدا بود، خاطرنشان کرد: اخبار منتشر شده از ایالات متحده آمریکا نشان می داد آمریکا از آغاز تلاش می کرد تا در روابط مستقیم داخل ایران را راضی کند ولی در سطح منطقه ای عربستان سعودی و رژیم اسرائیلی را از خودش راضی نگه دارد.

مجتهد زاده با بیان اینکه آمریکا با شروع برجام تا به امروز به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرده است، خاطرنشان کرد:ایالات متحده آمریکا با شروع برجام شرایطی را پیش آورد تا علیه ایران گرو کشی کند.

این منتقد دانشگاهی گفت: بسیار متاسف هستم که می بینم رئیس دولت تدبیر و امید هم خود را در بن بست سیاسی "کی بود؟ کی بود؟ من نبودم" می بیند و همچنان به جای تلاش برای برون رفت از این بحران برجام مرتب نگاه به عقب دارد و یافتن راه هایی برای رفع مسولیت ها از خود.

اگر ترامپ برجام را لغوکند خدمت بزرگی به کشور ما کرده است

وی با اشاره به اینکه اگر ترامپ برجام را لغوکند خدمت بزرگی به کشور ما کرده است، افزود: اگر برجام لغو شود از یک طرفه بخشیدن در بقیه تعهدات معاف خواهیم شد و ای کاش طرف مقابل ما برجام را لغو کند.

ژئوپولیتیسین ایرانی در اشاره به چرایی خوش باوری های آقای روحانی و وزیر خارجه اش در مذاکرات برجام گفت بی اعتنائی آقایان به اعمال مشکوک آمریکا در جریان مذاکرات این بوده است که آقایان تا دیروز منتظر بودند و حرف ها و وعده های سراپا دروغین جان کری را باور می کردند، وی آنگاه تصریح کرد: دولت روحانی همچنان منتظر است تا معجزه ای رخ دهد و طرف مقابل یعنی آمریکا ولو از راه سرهم کردن نمایش هایی نشان دهد وعده های خود را عملی خواهد کرد.

مجتهد زاده با بیان اینکه با اجرای برجام ایالات متهده آمریکا چند چمدان پول نقد به ایران ارسال کرده است، خاطرنشان کرد: دارایی چند صد میلیارد دلاری ایران به صورت رسمی و شناسنامه دار در بانک های آمریکا بلوکه مانده است و به جای آزاد سازی پول های بلوکه شده آقایان اوباما و کری چند چمدان پول بی هویت و بی شناسنامه ارسال می کند که این یک اهانت بزرگ به ایران است.

دولت روحانی در امر برجام بسیار ضعیف عمل کرده است

وی با اشاره به اینکه وزیر خارجه روحانی با نادیده گرفتن خطاهای آشکار  قول و قرار های برجام مطلقاً ورزیدگی لازم را نداشته است، خاطرنشان کرد: دولت روحانی در امر برجام بسیار ضعیف عمل کرده است.

کارشناس سیاسی بابیان اینکه رئیس جمهور ایران در کمال شهامت ظاهرا تفکر ناشده ای ادعا کرده است که در تمام مراحل برجام را با هماهنگی رهبری انجام داده است،افزود: اینکه روحانی این ادعا را کرده است معنیش این است که آنها در رابطه با این کوتاهی ها تقصیری ندارند  و مسئولیتی در این قبال نمی پذیرند .

مجتهد زاده با بیان اینکه رئیس جمهور ایران در کمال شجاعت با فریاد زدن "کی بود؟ کی بود؟ من نبودم" تقصیر را بر گردن دیگری انداخته است و برای انتخابات مجدد خود را آماده می کند.

وی خاطرنشان کرد: جناب روحانی و آقای ظریف بنده بسیار متاسف هستم که می بینم شما هم راه دیگری را نتوانستید در امر حیاتی مسولیت پذیری در این کشور بیابید و مانند بقیه همگنانتان چاره ای نمی بینید جز فریاد زدن که "کی بود؟ کی بود؟ من نبودم" گناه کار را بر گردن کس دیگری اندازید و بعد فکر می کنید ما مردم را قانع کردید که این برجام را شما به دامان ملت ایران انداختید شما مذاکره و قبول نکردید بلکه زیر نظر رهبری اتفاق افتاد و شما در آن میان کاره ای نبودید.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها: دولت یازدهم 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: