موج رسا
رئيس اتاق بازرگانی استان زنجان:

رئيس اتاق بازرگانی استان زنجان با اشاره به افزایش قاچاق در کشور گفت: یکی از دلایل مهم قاچاق کالا ناکافی بودن نظارت بر واردات بوده و باید این نظارتها افزایش یابد.

کد خبر: ۲۰۱۹۶
تاریخ انتشار: شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۲

غلامحسین جمیلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا, اظهار کرد: ستاد مقاومتی استان در حال تدوین یک سند ملی در حوزه اقتصاد مقاومتی است و این کار مراحل پایانی خود را طی می‌کند.

وی با اشاره به پژوهش‌ها و مطالعات انجام شده از سوی بسیح اساتید در خصوص بررسی موانع صادرات استان بیان کرد: علی رغم تمامی زحمات انجام شده در جمع بندی نهایی این پرسشنامه نقاط ضعف و اشکالات فراوانی دیده می‌شود که باید با حضور مستقیم نمایندگان گمرک، اتاق بازرگانی  و اتحادیه صادرکنندگان استان بررسی‌های مجدد انجام شود.

رئيس اتاق بازرگانی استان زنجان خاطر نشان کرد: متاسفانه بدلیل وجود برداشتهای متفاوت از مباحث اقتصادی یک سردرگمی در اقتصاد ایجاد شده بطور مثال بالا رفتن نرخ ارز به مذاق عده ای خوش و به اعتقاد برخی  به زیان تولید است لذا وظیفه دولت در این شرایط چیست؟

وی بیان کرد: آیا دولت ارزش ملی پول را بالا برده یا اینکه نرخ ارز را افزایش دهد و مثالهای متعدد دیگر ازاین قبیل لذا در این شرایط اتخاذ یک رویه واحد در این خصوص میتواند راهگشا باشد .

جمیلی افزایش تعداد گمرکات را به ضرر استان دانست و گفت: در حال حاضر میزان قاچاق کالا در کشور بشدت رو به افزایش است.

وی تصریح کرد: این میزان قاچاق بطور یقین نمیتواند از مبادی به غیر از گمرکات کشور باشد.

رئيس اتاق بازرگانی استان زنجان یکی از دلایل مهم قاچاق کالا را ناکافی بودن نظارت بر واردات  دانست و تصریح کرد: به جای افزایش تعداد گمرکات بهتر است با استفاده بهینه از ظرفیتهای گمرکات موجود بطور تخصصی مانع قاچاق کالا به کشور شویم تا زمینه‌های رشد تولید ملی بیش از پیش فراهم شود.

انتهای پیام/ع

مطالب مرتبط:
برچسب ها: میزان قاچاق کالا 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: