موج رسا
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان تاکید کرد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان استان های همجوار با هماهنگی های لازم با یکدیگر می توانند سهم مهمی در اجرای مطلوب طرح راهداری وافزایش ایمنی جاده ها برای ترددهای زمستانی داشته باشند .

کد خبر: ۲۰۲۰۶
تاریخ انتشار: شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۰

به گزارش موج رسا, ایرج دست نشان،در نشست هم اندیشی مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده ای شمالغرب کشور و مدیران کل ستادی حوزه راهداری اظهار داشت: استان های همجوار با هماهنگی های لازم با یکدیگر می توانند سهم مهمی در اجرای مطلوب طرح راهداری و افزایش ایمنی جاده ها برای ترددهای زمستانی داشته باشند.

وی افزود: هماهنگی، تعامل و همکاری استان های همجوار مبنی بر اعلام گزارش مسدودی محورها و یا زمان شروع بارش های شدید همراه با کولاک به شهرستان های همجوار برای اتخاذ تدابیر لازم توسط مسئولان استان های همجواربسیار اهمیت دارد.

این مسئول تصریح کرد: به دلیل حساسیت آزاد راه ها در سطح کشور و به دلیل تردد قابل ملاحظه در آن پیشنهاد می شود، راهداری زمستانی در این حوزه ها بدون مرز تلقی شده و روسای ادارات شهرستانی استان هایی که توسط آزاد راه  و یا راه اصلی به همدیگر متصل می شوند؛ یکدیگر را هم پوشانی کنند و از امکانات و تجهیزات همدیگر در مواقع بحرانی استفاده کنند.

دست نشان ضمن اشاره به راهداری زمستانی استان زنجان گفت: اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده ای به عنوان متولی نگهداري، بهسازي و ایمن سازي راه هاي استان زنجان،جایگاه ویژه اي در توسعه ملی و افزایش بهره وري اقتصادي استان دارد.

وی بیان داشت:انجام عملیات راهداری زمستانی در استان زنجان با وسعت بالغ بر 22 کیلومتر مربع و واقع شدن در منطقه کوهستانی و سردسیر بسیار حائز اهمیت است.

این مسئول ادامه داد: 50 اكيپ راهداري اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان با استقرار در 28 نقطه از راههاي استان، در طرح زمستانی آماده خدمت رساني به مسافرين برای تردد سهل و روان در جاده ها هستند.

دست نشان افزود: برای انجام عملیات راهداری زمستانی 495 نفر پرسنل راهداری حضور دارند و این پرسنل از اول آذر ماه در همه راهدارخانه های سطح استان مستقر شده اند.

گفتنی است،جلسه هم اندیشی و تبادل نظر مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده ای شمالغرب کشور با حضور جمشیدی مشاورمعاونت راهداری و حمل و نقل جاده ای و متولی مدیرکل نظارت بربهره برداری آزادراهها و مدیران کل استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل،گیلان،کردستان و همدان به میزبانی استان زنجان برگزار شده است.

انتهای پیام/ن

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: ایمنی جاده 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: