موج رسا
استاندار زنجان:

استاندار زنجان گفت: 40 درصد پروژه های مصوب سفر ریاست جمهوری به اتمام رسیده و  60 درصد پروژه ها باقیمانده، بیش از 63 درصد از این پروژه های باقیمانده دارای پیشرفت فیزیکی 50 تا 90 درصد هستند.

کد خبر: ۲۰۲۱۳
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۰

به گزارش موج رسا, اسد اله درویش امیری شامگاه شنبه در نشست خبری با رسانه‌ها اظهار کرد: رسانه‌ها زبان مردم و هم زبان مسئولین هستند و باید خواسته‌های مردم را صادقانه و درست بیان و مطرح کنند و هم در بیان زبان مسئولان حامی نظام باشند.

وی بیان صادقانه و دلسوزانه رسانه‌ها را سبب تقویت نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد٬ افزود: رسانه نقش بسیار مهمی در تنظیم روابط خوب و حسنه بین و مردم و مسئولین دارند و می‌توانند این رابطه را تحکیم کنند و هم می‌توانند سبب تخریب این رابطه باشند.

استاندار زنجان ابراز کرد: از رسانه‌ها انتظار داریم امید و نشاط در جامعه ایجاد کند و در ایجاد امید و نشاط در بین مردم کمک کار مسئولان باشند.

وی با بیان اینکه ناامیدی مردم هزینه سنگینی برای نظام و کشور دارد و باید رسانه‌ها نیز در این رابطه وارد شده و از این وضعیت و شرایط سختی که در حال گذر از آن هستیم امید را در بین مردم حفظ کنند٬ ابراز کرد: باید به استعدادها نهفته در استان نیز بپردازیم.

درویش امیری با اشاره به اینکه هر قدر رسانه‌ها استعداد‌های نهفته استان را بزرگ جلوه دهند امید را در جامعه حفظ کنند سبب ارتقای جذب سرمایه‌گذاران استان می‌شوند٬ تصریح کرد: نقاط ضعف در استان نیز خیرخواهانه و دلسوزانه بیان شود.

وی برجسته سازی ظرفیت‌های استان را همراه با ارائه انتقادات دلسوزانه و خیرخواهانه موثر قلمداد نمود و گفت: چنانچه انتقادات در فضایی خیرخواهانه و به دور از قصد انتقام و تخریب بیان شود، می تواند در رفع نواقص و محدودیت‌ها موثر باشد.

استاندار زنجان افزود: اشتغال، سرمایه گذاری و توسعه همه‌جانبه استان، رونق اقتصادی و توسعه صادرات نیازمند آرامش، همدلی، هماهنگی همه بخش هاي استان و انعکاس اخبار مطلوب است.

وی به موضوع واردات در استان زنجان نیز اشاره نمود و گفت: خوشبختانه اغلب واردات استان در حوزه مواد اولیه و ماشین‌آلات مورد نیاز واحدهای صنعتی می باشد که موجب رونق اقتصادي و اشتغال در زنجان خواهد بود.

درویش امیری در این نشست ضمن تبریک آغاز امامت و ولایت امام زمان(عج) و با اشاره به درپیش بودن میلاد رسول اکرم(ص)، ابراز امیدواری نمود: تمام بشریت اهداف والای رسول گرامی اسلام را چراغ هدایت خویش قرار داده و در سایه اخلاق، سعه صدر و به دور از خشونت و تلخی در کنار یکدیگر با آرامش زندگی کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به دیدار خود با ریاست محترم جمهور طی چند شب گذشته و ارائه گزارش جامع از وضعیت اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استان اشاره نمود و گفت: در سفر رئیس جمهور محترم به استان زنجان در سال 93 حدود 335 میلیارد تومان اعتبار براي طرح‌های مختلف استان در نظر گرفته شده بود که از این رقم تاکنون 195 میلیارد تومان پرداخت شده و 136 میلیارد تومان باقی مانده است. 40 درصد پروژه های مصوب سفر به اتمام رسیده و  از مابقی 60 درصد پروژه های باقیمانده، بیش از 63 درصد دارای پیشرفت فیزیکی 50 تا 90 درصد هستند و بقیه کمتر از 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند.

استاندار زنجان به تصویب اجرای طرح آبیاری تحت فشار در بیش از 25 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان اشاره نمود و افزود: تاکنون 10 هزار و 420 هکتار از اراضی به سیستم آبیاری نوین مجهز شده، 4 هزار هکتار درحال انعقاد قرارداد اجرا هستند و 11 هزار هکتار نیز در دست مطالعه قرار دارند که تا پایان سال 96 تمامی 25 هزار هکتار اراضی کشاورزی به این سیستم آبیاری مجهز خواهند شد.

انتهای پیام/ع

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: