موج رسا
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری زنجان:

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری زنجان گفت: 54 کودک کار در استان زنجان شناسایی شده است

کد خبر: ۲۰۲۲۶
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۰

به گزارش موج رسا,مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری زنجان با اشاره به اینکه مشکلات استان زنجان در حوزه کودکان حاد نیست ابراز کرد: با توجه به ویژگی‎های فرهنگی  واجتماعی استان زنجان مشکلات و آسیب‎های اجتماعی در جامعه استان جدی نبوده و جزو استانهای هستیم که دارای کمترین مشکلات اجتماعی هستیم.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه روز به روز به تعداد آسیب های اجتماعی افزوده می‎شود، حل مشکلات و معضلات اجتماعی نیازمند برنامه‎ریزی مناسب است.

سلطانی خاطرنشان کرد: خیریه‎ها و سازمان‎های مردم نهاد توانمندی در استان داریم و خوشبختانه می توانیم بگوییم زنجان شهر خیریه‎ها است و سمن‎های وارد شده توانسته‎اند با فعالیت خود  کمک حال مجموعه دولتی استان در رفع بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی باشند.

*سمن‎های بدون مجوز برای اخذ مجوز اقدام کنند

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری زنجان افزود: با ورود خیریه‎ها و موسسات خیریه ما شاهد کاهش مشکلات و مسائل اجتماعی در جامعه استان بوده ایم .

سلطانی با اشاره به ضرورت ثبت قانونی سازمان‎های مردم نهاد در دفتر امور اجتماعی استانداری زنجان ابراز کرد: مجموعه های خیریه استان قانونمند هستند اما باید ثبت نمایندگی و مجوز فعالیت موسسات خیریه در دفتر امور اجتماعی به ثبت برسد چرا که دفتر امور اجتماعی وظیفه نظارت بر فعالیت این مراکز را عهده‎دار است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری زنجان با اشاره به اینکه توجه  بیشتر والدین به مشکلات جسمی کودکان معطوف شده است، گفت: معمولا مشکلات روحی کودکان توسط والدین مورد توجه نیست  که در این امر نیازمند آموزش به خانواده‎ها هستیم.

وی با اشاره به اینکه نبادید مجموعه خیریه‎ها انتظار حمایت مالی از طرف دولت را داشته باشند، خاطرنشان کرد: یارانه پرداخت شده توسط مجموعه بهزیستی از مصادیق کمک دولتی به مراکز و موسساتی است که به ارائه خدمات به افراد تحت پوشش بهزیستی می‎پردازند.

سلطانی بااشاره به برگزاری دوره‎های آموزشی برای سازمان های مردم نهاد استان گفت: بدنبال برگزاری دوره‎های آموزشی در راستای رفع مشکلات حقوقی سازمان های مردم نهاد است.

* نگاه مدیریت اجرایی استان بر توسعه کیفی و کمی سمن‎ها در سطح استان است

ماهرخ بلوری، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری زنجان نیز در این نشست با تشریح وضعیت سمن‎های حوزه زنان و خانواده استان زنجان عنوان کرد: نگاه مدیریت اجرایی استان بر توسعه کیفی و کمی سمن‎ها در سطح استان است.

وی با اشاره به اینکه سمن‎ها اسباب توسعه مدنی را در زنجان فراهم کرده‎اند، خاطرنشان کرد: شبکه فراگیری از خیران از طیف‎های مختلف فرهنگی ، ورزشی ، زنان خانه دار ، روستایی و دختران عضو این مجموعه هستند.

بلوری با اشاره به اینکه فعالیت سمن‎ها سبب افزایش سرمایه ‎اجتماعی در استان شده است، افزود: در سطح استان 50 سازمان مردم نهاد در حوزه خانواده فعال هستند که 18 درصد از مجموع سمن‎های استان را تشکیل می‎دهند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری زنجان با اشاره به مشارکت خوب زنان در مجموعه‎های خیریه استان خاطرنشان کرد: حرکت خوبی از طرف زنان استان در مجموعه‎های خیریه استان وجود دارد و ما شاهد مشارکت جدی زنان در فعالیتهای خیریه هستیم.

در ادامه این جلسه نیز نمایندگان خیریه‎های فعال در حوزه زنان و کودکان هر یک به بیان مشکلات کاری خود پرداختند که استیجاری بودن مکان برخی از این موسسات، مشکلات حقوقی در واگذاری کودکان بی سرپرست و بدسرپرست، پایین بودن یارانه پرداختی بهزیستی به مراکز نگهداری و نیز ضرورت همکاری دستگاههای متولی حوزه زنان وخانواده از جمله مشکلات مطرح شده بود.

انتهای پیام/ک     

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: