موج رسا
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان خبرداد

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان با اشاره به امحای کالاهای قاچاق در زنجان گفت: کالاهای قاچاق به ارزش بیش از 4 میلیارد ریال در زنجان به آتش کشیده شد.

کد خبر: ۲۰۳۹۸
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۳

مرتضی ممیزی در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا, اظهار کرد: در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری در خصوص آتش زدن کالای قاچاق و برخورد قاطع با قاچاقچیان‌، محموله‌های متنوع کالای قاچاق کشف شده در استان زنجان امحا شد.

وی تصریح کرد: پرونده‌های مربوطه در شعب ویژه قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی استان مورد رسیدگی قرار گرفته و در نهایت با صدور حکم معدوم سازی (دلیل اعلام غیرقابل مصرف انسانی بودن محموله‌های مکشوفه از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان‌) و همچنین تأیید احکام صادره در شعب تجدید نظر سازمان مختومه و مجوز امحا از سوی تعزیرات حکومتی استان صادر شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان با اشاره به نوع کالاهای امحا شده اشاره کرد و افزود: 383 هزار و 200 نخ انواع سیگار به ارزش بیش از 2 میلیارد و 735 میلیون ریال بوده است.

وی بیان کرد: مقادیر متنابهی از این کالاها انواع لوازم آرایشی و بهداشتی‌، خوردنی و آشامیدنی از جمله 500 کیلوگرم برنج قاچاق،200 دستگاه ترازوی دیجیتال‌،676 قوطی رب گوجه فرنگی‌،554 کیلوگرم خامه و غیره به ارزش بیش از 2 میلیارد و 238 میلیون ریال بود.

ممیزی خاطر نشان کرد: تعزیرات حکومتی استان زنجان با همکاری ارگانهای دخیل در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز از جمله نیروی انتظامی‌، گمرکی‌، دانشگاه علوم پزشکی وغیره با عاملین قاچاق کالای خارجی‌، بدون اغماض برابر مقررات برخورد می‌کند.

وی از کشف کالای قاچاق در شهرستان خدابنده نیز خبرداد و افزود: پس از توقف یکدستگاه خودروی کامیون مشخص شد که حامل مقادیری سبوس بوده و دارای بارنامه مربوطه می‌باشد که ضمن بررسی تخصصی خودرو مشخص شد محموله سیگار خارجی بصورت بسیار حرفه ای زیر بار سبوس جاسازی شده که توسط دایره آگاهی شهرستان خدابنده کشف و ضبط شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان افزود: در این رابطه راننده خودرو بعنوان متهم به تعزیرات حکومتی شهرستان خدابنده معرفی و پرونده‌ای در این زمینه تشکیل و در حال رسیدگی است.

وی خاطر نشان کرد: براساس اعلام اداره صنعت و معدن و تجارت‌، ارزش محموله 13 میلیاردو 390 میلیون ریال بوده که از لحاظ ارزش ریالی‌، بزرگترین محموله کشف شده در بخش قاچاق دخانیات به شمار می‌رود.

انتهای پیام/ع

 

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: قاچاق کالا 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: