موج رسا
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: در طی هشت ماهه سال جاری، 171 نفر در جاده های استان زنجان جان خود را از دست داده اند که این آماردر مقایسه با سال گذشته 8.5 درصد کاهش داشته است.

کد خبر: ۲۰۴۳۳
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰

به گزارش موج رسا, "ایرج دست نشان" مراسم گرامیداشت هفته حمل ونقل و راهداری،در ویژه برنامه هفته حمل و نقل و راهداری استان زنجان اظهار داشت: سالانه در بخش حمل و نقل کالا پنج و نیم تن و در بخش مسافری نیز دو میلیون مسافر جابه جا می شود که سهم 90 درصدی را در حمل و نقل کالا و مسافر دارد.

وی افزود: سیاست های سازمان حمل و نقل و راهداری مبتنی بر افزایش سطح ایمنی در بخش حمل و نقل و کالا و راهداری است.

این مسئول خاطرنشان کرد: همکاران این حوزه همه تلاش خود را به کار می گیرند تا برنامه ها و اهداف خود را برنامه ریزی و هماهنگ با سیاست های سازمان اجرایی کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان با اشاره به اینکه با توجه به ادغام صورت گرفته بیش از 450 نفر در حوزه راهداری زمستانی فعالیت می کنند، افزود: 50 اکیپ راهداری نیز در طرح زمستانی آماده خدمات رسانی هستند.

دست نشان با بیان اینکه 28 راهدرخانه در استان زنجان خدمات رسانی لازم را انجام می دهند، تصریح کرد: 227 دستگاه ماشین آلات با تجهیزات کامل در محورهای مواصلاتی استان حضور دارند.

 

*آمادگی کامل راهداران استان زنجان در طرح زمستانی

وی با اشاره به آمادگی کامل راهداران استان زنجان در طرح زمستانی،گفت:راهدارخانه ها با همه توان، نیرو و ظرفیت آماده به کار بوده و فعالیت های خود را در اسرع وقت انجام می دهند.

این مسئول با بیان اینکه در حوزه پایش جاده ها نیز 37 دوربین نظارتی و 20 دوربین ثبت تخلف در استان فعال است، افزود: 58 تخلف شمار نیز وجود که به مدیریت بهینه ترافیک کمک می کند.

دست نشان بیان داشت: مقوله ایمنی یکی از اهداف سازمان است که ارتقای سطح ایمنی را هدف و برنامه اصلی خود می دانیم و ایمنی راه ها نیازمند عزم ملی است.

وی با اشاره به اینکه رسانه ها همراه حمل و نقل و راهداری هستند، تصریح کرد: باید از زحمات این قشر تقدیر شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان ادامه داد: در طی هشت ماهه سال جاری، 171 نفر در جاده های استان زنجان جان خود را از دست داده اند که این آماردر مقایسه با سال گذشته 8.5 درصد کاهش داشته است.

دست نشان با اشاره به اینکه با افزایش 14 درصدی تردد در محورهای مواصلاتی استان زنجان مواجه هستیم، گفت: همه توان را به کار می گیریم تا تلفات و حوادث جاده ای کاهش یابد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان ادامه داد: در طی هشت ماهه سال جاری، 171 نفر در جاده های استان زنجان جان خود را از دست داده اند که این آماردر مقایسه با سال گذشته 8.5 درصد کاهش داشته است.

دست نشان با اشاره به اینکه با افزایش 14 درصدی تردد در محورهای مواصلاتی استان زنجان مواجه هستیم، گفت: همه توان را به کار می گیریم تا تلفات و حوادث جاده ای کاهش یابد.

به گفته وی، بیشترین آمار فوتی ها مربوط به آزاد راه زنجان به قزوین و در رتبه بعدی جاده های روستایی است که براثر واژگونی خودرو اتفاق افتاده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه یک چهارم از متوفیان براثر واژگونی خودور مربوط به وانت بارها بوده است، ادامه داد: یک چهارم از آمار متوفیان هم مربوط به راکبین موتور سیکلت است که سهم 60 درصدی در جاده های روستایی دارند.

دست نشان با اشاره به اینکه در این بازه زمانی یک چهارم از متوفیان هم مربوط به ناوگان سنگین در آزاد راه زنجان به قزوین بوده است، خاطرنشان کرد: امسال با افزایش 40 درصدی تعداد متوفیان در جاده های استان مواجه بودیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان با اشاره به اینکه در سال جاری 120 نقطه پر تصادف در استان زنجان شناسایی و به کمیسیون ایمنی منعکس شده است، افزود: از این تعداد 47 نقطه مصوب شده است که در حال حاضر رفع مشکلات 7 نقطه در برنامه کاری قرار گرفته است و نسبت به اصلاح اقدام می شود.

 وی با اشاره به آشکار سازی 38 نقطه پر تصادف در استان زنجان، ادامه داد: با اختصاص اعتبارات لازم این نقاط رفع مشکل می شود.

 

*اجرای طرح زمستانی تا 29 اسفند

رئیس پلیس راه استان زنجان نیز در این جلسه اظهار داشت: از 16 آذر ماه تا 29 اسفند ماه طرح زمستانی اجرا می شود که پلیس نیز به ارائه خدمات می پردازد.

شیر محمدی خاطرنشان کرد: در طول اجرای این طرح خدمات رسانی لازم به هموطنان ارائه می شود.

معاون حمل و نقل و راهداری استان زنجان نیز در این جلسه با تبریک 26 آذر به عنوان روز حمل و نقل و رانندگان، اظهار داشت: راهداران تلاشگران شبانه روز جاده ها محسوب می شوند.

یوسفی افزود: تمام فاکتورهای موجود هدف صنعت حمل و نقل است که از ساخت راه تا اطلاع رسانی شامل می شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: در کنار ما دستگاه های دیگری نیز از جمله پلیس، اورژانس و هلال احمر نیز فعالیت می کنند که آفرینده ایمنی در جاده ها هستند.

گفتنی است در پایان این مراسم،رژه ماشین آلات راهداری برگزار شد.

انتهای پیام/ن 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: جاده زنجان 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: