موج رسا
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان خبر داد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: مهلت ارسال مقاله به جشنواره همایش کرامت انسانی در آموزه های رضوی اول تیر سال آینده است. 

کد خبر: ۲۰۴۷۶
تاریخ انتشار: جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۰

ناصر مقدم در گفت و گو با خبرنگار موج رسا, اظهار داشت: همایش کرامت انسانی در آموزه های رضوی از سری برنامه های پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه این همایش به مناسبت میلاد باسعادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، حضرت معصومه(س) و حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) و همزمان با دهه کرامت برگزار می شود.

این مسئول هدف از برگزاری این همایش اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی، گسترش فعالیت های پژوهشی مرتبط با سیره اهل بیت به ویژه حضرت امام رضا(ع) عنوان کرد و افزود: گرامیداشت تولید کنندگان و پدیدآورندگان آثار حوزه فرهنگ رضوی و کمک به انتشار گسترده تر این عرصه معنوی از دیگر اهداف این همایش است.

وی محورهای این همایش در بخش مطالعات نظری را مفهوم شناسی کرامت انسانی در فرهنگ رضوی(حدیثی، فقهی، کلامی و عرفانی) و  بررسی تطبیق کرامت انسانی در فرهنگ رضوی و مکاتب بشری(اخلاقی، فلسفی، حقوقی، روان شناختی، جامعه شناختی و انسان شناختی و ...) عنوان کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان ادامه داد: در بخش مطالعات کاربردی نیز آثار کرامت انسانی در فرهنگ رضوی«زندگی فردی و زندگی اجتماعی»(روابط همسایگی، خانواده، مواجعه با ادیان دیگر و...)و  آسیب ها و چالش های فراروی تحقق کرامت انسانی در جهان معاصر و راهکارهای رفع آن با الهام از آموزه های رضوی از محورهای این همایش است.

مقدم مهلت ارسال مقاله به این جشنواره را اول تیر سال ٩٦ اعلام کرد وگفت: نتایج برگزیدگان،٢٠ تیر اعلام می شود.

وی خاطرنشان کرد: زمان برگزاری و مراسم تجلیل از برگزیدگان ٤ مرداد سال آینده است.

این مسئول یادآور شد:علاقه مندان می توانند آثار خود را به نشانی پستی دبیرخانه همایش کرامت انسانی در آموزه های رضوی، زنجان، "میدان استقلال، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان" به شماره تلفن ٣٣٥٤٨٠٠٧-٠٢٤ ارسال کنند.

انتهای پیام/ن

مطالب مرتبط:
برچسب ها: فرهنگ رضوی 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: