موج رسا
در آذر ماه سال جاری ثبت شد؛

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان از ثبت بیش از هفت میلیون تردد در آذرماه سالجاری از محورهای مواصلاتی استان زنجان خبرداد.

کد خبر: ۲۰۵۴۸
تاریخ انتشار: دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۵

به گزارش موج رسا, "ایرج دست نشان" در جمع خبرنگاران اظهار داشت:با توجه به كنترل تردد وسايل نقليه با 58 دستگاه ترددشمار برخط در محورهاي بين شهري استان، در آذرماه سال جاري تعداد هفت میلیون و 91 هزار و 848 تردد وسيله نقليه در 29 مقطع از محورهای مواصلاتي داراي ترددشمار برخط فعال استان زنجان (58 مسیر بصورت رفت و برگشت) ثبت شده ‌است.

وی افزود:  در این مدت تعداد ترددها در جاده های کشور حدود 384 میلیون تردد بود که استان زنجان با این میزان تردد رتبه 20 ام کشور را داراست.

این مسئول خاطرنشان کرد: بیشترین تردد در آزاد راه زنجان-قزوین(خروجی استان) با 404 هزار و 696 تردد و محور خرمدره- ابهر با 372هزار و497 تردد و کمترین تردد در محور تکاب- دندی با 121هزار و76 جابجایی صورت گرفته است.

دست نشان تصرح کرد:  25 درصد ترددها نیز به وسايل نقليه سنگین با یک میلیون و 722 هزار و591 وسيله اختصاص داشته است در حالیکه میانگین کشوری 16درصد بود و استان زنجان در رتبه 7 ام کشور از حیث درصد تردد وسایل نقلیه سنگین در جاده ها قرار دارد.

وی افزود:ميانگين كاركرد دستگاههاي ترددشمار در اين مدت 96 درصد بوده‌ است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان اظهارداشت: ميانگين نرخ جريان تردد وسايل نقليه در محورهاي استان در اين مدت، 176 وسيله نقليه در هر ساعت بوده است. ميانگين كشوري اين نرخ در اين مدت 312 وسيله نقليه است و استان زنجان در خصوص نرخ جريان تردد وسايل نقليه در محورهاي مواصلاتي، رتبه 21 را در كشور داراست.

وی گفت: بیشترین نرخ جریان تردد در آزادراه زنجان-قزوین(خروجی استان) با 562 تردد در ساعت و کمترین نرخ تردد در محورتکاب- دندی با 17 تردد در ساعت صورت گرفته است.

این مسئول بیان داشت:نرخ جریان تردد وسايل نقليه سنگين در كل محورهاي مواصلاتي استان زنجان در اين مدت 44وسیله نقلیه سنگين در ساعت بوده است. در حاليكه ميانگين كشوري اين نرخ 50 وسیله نقلیه سنگين بوده و استان زنجان رتبه 15 را در كشور داراست.

انتهای پیام/ن

مطالب مرتبط:
برچسب ها: تردد 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: