موج رسا

آموزش تصویری نحوه ثبت نام کانال های تلگرامی را در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد را برای کاربران ارائه کرده ایم.

کد خبر: ۲۰۶۷۵
تاریخ انتشار: شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۸

به گزارش موج رسا, پس از مصوبه شورای عالی فضای مجازی مبنی بر لزوم احراز هویت کانال های تلگرامی بالای 5 هزار عضو در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد ، این سامانه از روز دوشنبه 6 دی ماه به مدت یک ماه آغاز به کار کرد.

صاحبان کانال های تلگرامی بالای 5 هزار عضو می‌بایست در این مدت نسبت به ثبت نام اقدام نمایند و در غیر این صورت، کانال آنها غیرقانونی بوده و با آن برخورد می‌شود.

نحوه ثبت نام:

1- ابتدا به پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد به آدرس samandehi.ir مراجعه و در نوار سمت راست سایت بر روی "ثبت نام و ثبت رسانه" کلیک کنید.

2- در صفحه جدید اطلاعات را به دقت وارد کرده و برروی تایید کلیک کنید.

نحوه ثبت نام کانال های تلگرامی در سامانه وزارت ارشاد


3- ایمیل تایید عضویت در پایگاه برای شما ارسال میشود که باید از طریق آن عضویت خود را تایید کنید.

4- مجدد به پایگاه ساماندهی بازگردید و در نوار سمت راست روی "ورود به سامانه" کلیک کنید، سپس با نام کاربری و رمز عبور  وارد  حساب کاربری خود شوید.

5- در داخل حساب کاربری بر روی افزودن رسانه کلیک کنید.

نحوه ثبت نام کانال های تلگرامی در سامانه وزارت ارشاد

6- اطلاعات درخواستی را وارد کنید. (در قسمت کلید واژه ها ، کلید واژه های مرتبط با موضوع و اسم کانال خود را وارد کنید) و سپس تایید را بزنید.

نحوه ثبت نام کانال های تلگرامی در سامانه وزارت ارشاد


7-کدی به شماره تلفن همراه شما ثبت شده ارسال می شود و با وارد کردن آن ثبت نام کامل می‌شود.

8- پس از ثبت نام  صاحبان کانال می‌بایست یک ربات را  به عنوان مدیر کانالشان انتخاب کنند که وظیفه تایید کانال را براساس شرایط احراز هویت به عهده دارد. پس از تایید ربات مذکور کانال یک کد یکتابه نام شامک دریافت میکند.

9-پس از دریافت کد شامک صاحبان کانال میبایست این کد که داری لینک هم هست را در قسمت پروفایل کانال خود قرار دهند تا کاربران دیگر بتوانند با کلیک بر روی آن کد به مشخصات صاحب کانال و زمینه فعالیت و همچنین قانونی بودن فعالیت آن کانال دست یابند.

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: