موج رسا
استاندار زنجان خبر داد

استاندار زنجان گفت: در هشت ماهه نخست سال 258 میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات به تولید بخش های صنعت، معدن و کشاورزی پرداخت شده است.

کد خبر: ۲۰۷۰۴
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۱

به گزارش موج رسا, اسدالله درویش امیری، در کارگروه اشتغال و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان زنجان با اشاره به اینکه بخش های صنعت، معدن، کشاورزی و خدمات محور توسعه محسوب می شوند، اظهار داشت :توجه به این بخش ها زمینه توسعه را فراهم می کند.

وی با بیان اینکه سرمایه های عظیمی در دل کوه و تپه های استان زنجان پنهان است، ادامه داد: بهره برداری از آن ها تاثیر مستقیمی در پویایی اقتصاد استان و کشور خواهد داشت.

استاندار زنجان با اشاره به شاخص های توسعه در طول پنج برنامه گذشته استان، بیان داشت: 37 درصد اشتغال استان در بخش خدمات، 31.5 درصد بخش معدن و 31.5 درصد در حوزه کشاورزی به ثبت رسیده است.

درویش امیری با اشاره به ظرفیت افزایش اشتغال و تولید در بخش کشاورزی، گفت: وجود سه مولفه آب، خاک و نیروی انسانی و اقلیم می تواند موجب استفاده بهینه از این بخش شود.

استاندار زنجان ظرفیت های معدنی استان زنجان را از دیگر عوامل توسعه دانست و افزود: در استان زنجان ظرفیت مطلوبی در این بخش وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح رونق تولید و تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید از سوی دولت پیگیری شده است و در استان زنجان نیز  از مجموعه یک هزار و 250واحد 361 پرونده در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در دو سال گذشته مورد رسیدگی قرار گرفت.

این مسئول با اشاره به مشکلات مالی تولید کنندگان در استان زنجان، گفت: 840 متقاضی در این سه بخش به دلیل مشکلات مالی تقاضاهایی را مطرح کرده اند.

استاندار زنجان با اشاره به سهم 443 میلیارد تومانی استان از محل طرح های رونق اقتصادی، افزود: با کمک بانک های دولتی 312 طرح  با 220 میلیارد تومان در بانک ها پذیرفته شده است و62 طرح در حال انعقاد قرار داد با بانک ها هستند .

استاندار زنجان با بیان اینکه 258 میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات به تولید در بخش های صنعتی، معدنی و کشاورزی در طول 8 ماه گذشته پرداخت شده است، ادامه داد: از زمان تشکیل این کارگروه بیشترین پرونده ها مربوط به مشکلات تامین اجتماعی در خصوص معوقات بانکی بوده است.

درویش امیری با اشاره به اینکه نتایج این جلسات جلوگیری از خروج 6 هزار و 500 نفر از شغل بوده است، گفت: همچنین برای 2 هزار و 500 نفر نیز شغل ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه استان زنجان در جذب سرمایه گذار به استان رتبه چهارم کشوری را دارد، گفت:تلاش می شود تا سرمایه گذاران بومی بیشتر جذب شوند.

استاندار زنجان همدلی را عامل موفقیت در استان زنجان معرفی کرد و گفت: خانه کارآفرینان در زنجان راه اندازی می شود.

 احمد غریوی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان نیز در این جلسه اظهار داشت :مطابق سرشماری سال 90، از جمعیت858 هزار و 455 نفری استان زنجان 306 هزار و 851 نفر شاغل و 37 هزار و 517 نفر بیکار هستند.

 

*نرخ مشارکت اقتصادی زنجانی ها 40 درصد است

وی نرخ مشارکت اقتصادی استان زنجان را 40.1 درصد و نرخ بیکاری را 10.9 درصد در سال 90 اعلام کرد و گفت: شاخص نرخ بیکاری در سال جاری 8.2 درصد است.

غریوی نرخ روند مشارکت اقتصادی استان را در تابستان 45.1 درصد عنوان کرد و افزود: این رقم 40.4 درصد در سطح کشوری بوده است.

مدیرکل تعاون، کار  و رفاه اجتماعی استان زنجان سهم اشتغال بخش کشاورزی را 35.3 درصد و کشوری را 19.4 درصد عنوان کرد و گفت: در بخش صنعت نیز 32.1 درصد و کشور را 31.5 درصد و  در بخش خدمات 32.6 درصد استانی و کشوری 49.1 درصد بوده است.

انتهای پیام/ن

مطالب مرتبط:
برچسب ها: تسهیلات 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: