موج رسا

رئیس اتحادیه لوازم یدکی گنبد گفت: سالهای پیش در طول 12 ماه تنها 10درصد افزایش قیمت در لوازم یدکی داشتیم ولی امسال طی 9ماه اخیر این رقم به 30درصد افزایش یافته است.

کد خبر: ۲۰۷۲۸
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۴

به گزارش موج رسا, خلیل ابراهیمی رئیس اتحادیه لوازم یدکی گنبد در گفتگو با خبرنگار رازق از افزایش ماهیانه قیمت لوازم یدکی خبر داد و اظهار کرد: در گذشته در طول 12 ماه تنها 10درصد افزایش قیمت در لوازم یدکی داشتیم ولی امسال طی 9ماه اخیر این رقم به 30درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: سیاست های جهانی در کنار قیمت دلار موجب افزایش قیمت لوازم وارداتی و لوازم تولیدی داخلی شده است.

رئیس اتحادیه لوازم یدکی گنبد در ادامه افزود: رکود حاکم بر بازار موجب ورشکستگی و لغو پروانه تعداد زیادی از اعضای اتحادیه می شود.

ابراهیمی گفت: با این شرایط کسادی و رکود بازار دلیلی ندارد هزینه ها، مالیات و خرید اجناس را گران تر از قبل پرداخت کنیم.

وی اضافه کرد: یک میوه فروش که هیچ مالیات و عوارضی پرداخت نمی کند 3روز طول می کشد تا بار خود را بفروشد در صورتیکه قبلا صبح تا غروب همه بار خود را میفروخت و این نشان می دهد هرکسی در هر سمت و شغلی درگیر رکود در بازار شده است.

رئیس اتحادیه لوازم یدکی گنبد با بیان اینکه دولت برای مهار تورم، جلوی پرداخت وام ها را گرفته است، تصریح کرد: مهار تورمی که با تشدید رکود همراه باشد هیچ فایده ای ندارد.

وی خاطرنشان کرد: دولت برای کنترل تورم هر فشاری را وارد می سازد غافل از اینکه این فنر یکباره با تورم شدید تری باز خواهد گشت.

انتهای پیام/

منبع خبر: راه دانا

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: