موج رسا
نماینده ولی فقیه در استان زنجان:

نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: حضور موکب های اربعین زنجانی ها تابوی وحشت حضور تکفیری ها را شکست.

کد خبر: ۲۰۸۳۲
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۱

به گزارش موج رسا, آیت الله شیخ علی خاتمی در مراسم تجلیل از خادمان اربعین حسینی استان زنجان اظهار داشت: سامرا یک واقعیت ملموس،زنده و جدید است که خدمات رسانی زنجانی ها از سوی فرمانده قرارگاه آن بیان شد.

وی با اشاره به اینکه مرحوم آیت الله شیراcی برای شکستن سد درسشان را از نجف به سامرا منتقل کردند، افزود: اساتید حوزه، علما و مراجع اصرار کردند به نجف برگردند که ایشان قبول نکردند و همین امر موجب شد تا حوزه علمیه سامرا تشکیل شود که پس از رحلت ایشان این مسئله به دلایلی ادامه نیافت.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه حضور موکب های اربعین زنجانی ها تابوی وحشت حضور تکفیری ها را شکست، خاطرنشان کرد: مردم اهل سنت سامرا نیز پای کار آمده و به زائران خدمات رسانی کردند.

 نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه رقم هایی به ستاد عتبات برای اربعین از سوی برخی افراد ارائه شده است که کمتر انتظار می رفت، گفت: هر چه در گمنامی خدمات انجام شود،فضل و ثواب بیشتری خواهد داشت.

آیت الله خاتمی بیان داشت: امسال درصد بسیار بالایی از نقاط ضعف برطرف و خدمات رسانی مطلوبی نیز در حیدریه که بیشتر زائران در مضیقه هستند،انجام شد.

وی با بیان اینکه مدیریت منطقه حیدریه ضروری بود و خوشبختانه اقدامات مطلوبی در این منطقه انجام شد، تصریح کرد: توقع مسئولان ستاد عتبات از استان زنجان بیشتر است.

امام جمعه زنجان با اشاره به درصد بالای کمک رسانی قیداری ها،گفت: مردم استان زنجان در این زمینه خوش درخشیدند و کارهای خوبی انجام شد.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه همانگونه که در دوران دفاع مقدس نیروهای زنجان کاری کارستان انجام دادند، افزود: در این مراسم نیز خدمات رسانی زنجانی ها زبانزد بود.

وی گفت:  به عشق امام حسین (ع) باید کدورت های بین مردم عراق و ایران از بین برود که مراسم اربعین زمینه سازی برای این موضوع می تواند باشد.

 

*گام گذاشتن در مسیر سید الشهدا (ع) توفیق معرفت افزایی است

استاندار زنجان نیز با تقدیر از مردم استان زنجان به منظور خدمات رسانی در مراسم اربعین، خاطرنشان کرد: کاری که برای سید الشهدا و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) انجام می شود، انتظار تقدیر وجود ندارد و هر کسی که برای خاندان و فرزندان پیامبر گرامی اسلام بر می دارد، توفیق معرفت برای حضور در این مسیر را پیدا کرده است.

درویش امیری با بیان اینکه در ارزیابی و گزارشی که از کاروان زنجانی ها در ایام اربعین از سوی ستاد اربعین ارائه شده است، با گزارش سردار شریعتی متفاوت است و قلب این واقعیت عظیم به تصویر کشیده می شد.

وی با اشاره به اینکه در گزارش رتبه بندی ستاد مرکزی اربعین سه استان عالی، 18 استان خوب و مابقی ضعیف بود، افزود: حقیقت هم این است که مردم زنجان جزو استان ها برتر کشور بودند و از جایگاه استان زنجان در تهران دفاع می شود تا این ارزیابی تغییر یابد.

انتهای پیام/ن

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: اربعین 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: